Reklama

Ostatnie pożegnanie misjonarza

09/01/2020 10:27

W Dubiecku odbył się pogrzeb ks. Zdzisława Daraża, pochodzącego ze Śliwnicy wieloletniego misjonarza w Kamerunie i Belgii.

– Miał szczególny dar od Pana Boga otwartości, dobroci serca, życzliwości i łatwy kontakt z innym człowiekiem. Dlatego tam gdzie się znajdował, zawsze otoczony był dziećmi i młodzieżą, ludźmi, bo po prostu jego serce lgnęło do Boga, ale także i do drugiego człowieka – mówił o zmarłym ks. Jerzy Jakubiec[paywall], proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce, a wcześniej również misjonarz w Afryce.

Zaznaczył, że ks. Zdzisław był zawsze gotowy do pomocy drugiemu człowiekowi i zawsze potrafił dostrzec ubogich. A o jego spotkaniu z Matką Teresą z Kalkuty mówił: - Te dwie bratnie dusze jakże się rozumiały, bo przecież w ich sercach płonęła miłość do Boga i do drugiego człowieka.

Reklama

Ks. Zdzisław Paweł Daraż urodził się 26 stycznia 1945 r. w Śliwnicy. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 6 czerwca 1971 r. Pracował jako wikariusz w Niebylcu, Bączalu Dolnym, Nowotańcu, Dylągowej, Rozwadowie, w Łączkach Jagiellońskich, Wysokiej Łańcuckiej i Łowcach. W 1981 r. wyjechał na misje do Kamerunu, gdzie spędził 23 lata. Następnie przez 14 lat pracował w Belgii. Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana Niepublicznego Zakładu Opieki Leczniczej „Zacisze” w Winnem-Podbukowinie. Był Honorowym Kanonikiem Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej, pomagał w parafii farnej w Sanoku.

Zmarł 26 grudnia 2019 r. Mszy pogrzebowej 30 grudnia przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. W ostatniej drodze uczestniczył także abp Józef Michalik, wielu świeckich oraz księża nie tylko z archidiecezji przemyskiej, ale także z zagranicy.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama