Reklama

Ostatnie pożegnanie druha Władysława Manasterskiego

– Druh Władysław pozostanie w naszej pamięci jako prezes, kolega i człowiek pełen serdeczności, otwarty, chętny do pomocy każdemu potrzebującemu, pełen humoru i taktu – powiedział prezes Zarządu Oddziału Gminnego Zrzeszenia Ochotniczych Straży Pożarnych w Laszkach Jerzy Batycki. Mieszkańcy, strażacy, koledzy pożegnali druha Władysława Manasterskiego.

W pogrzebie uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządu na czele z wójtem gminy Stanisławem Gonciarzem i przewodniczącym rady gminy Markiem Bawołem, przedstawiciele straży pożarnejprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Jarosławiu Stanisław Górski, specjalista w wydziale organizacyjno-kwatermistrzowskim Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu mł. kpt. Dawid Skuratko, czy komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Laszkach Zdzisław Grela[paywall]. Obecne były poczty sztandarowe z OSP: Laszki, Korzenica, Miękisz Stary i Wysocko. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą, którą odprawił i homilię wygłosił ksiądz prałat Marian Karbowski.

Całe życie ze strażą

Druh Władysław Manasterski urodził się w 1931 r. w Tuchli. Od najmłodszych lat pracował zawodowo i społecznie – począwszy od organizacji młodzieżowych, organizacji politycznych, organów przedstawicielskich wiejskich, gromadzkich, powiatowych i wojewódzkich. Zawodowo był pracownikiem gromadzkich rad narodowych i Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Przez wiele lat był radnym gminnym i wojewódzkim. Od 1965 r. związał się z ochotniczą strażą pożarną. To dzięki jego długoletniej pracy powstały i funkcjonują do dzisiaj jednostki OSP w: Bobrówce, Korzenicy, Laszkach, Miękiszu Nowym, Miękiszu Starym, Tuchli, Wietlinie i Wysocku. Z jego inicjatywy wybudowane zostały remizy OSP, zakupione samochody bojowe, wyposażenie. To dzięki niemu wyszkolono zastępy strażaków ochotników. Za swoją wieloletnią pracę i działalność społeczną druh W. Manasterski wyróżniony został najwyższymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Najbardziej cenił sobie najwyższe odznaczenie strażackie – medal im. Chomicza. Dla niego było ukoronowaniem społecznej drogi życiowej.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jakies - niezalogowany 2017-05-06 20:22:38

    Tyle ludzi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tymoteusz - niezalogowany 2017-05-06 20:26:44

    W gminie laszki co kilka miesięcy umiera dużo sławnych i szanowanych ludzi i jakoś o nich nikt nie wspomina a o takim drobnym pijaczku w gazetach wypisują nie wiadomo po co i tak go nikt nie pamięta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama