17 bm. w Jarosławiu i Rzeszowie odbyły się ostatnie w tym roku powołania kandydatów do batalionów lekkiej piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. pułkownika Łukasza Cieplińskiego.
17 listopada br. był pierwszym dniem tzw. „szesnastki”. 16-dniowe szkolenie podstawowe prowadzone będzie w systemie ciągłym. Przeznaczone jest dla[paywall] kandydatów, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze służbą wojskową. Pierwszy dzień to przyjęcie, umundurowanie i wyekwipowanie oraz dopełnienie wszystkich kwestii ewidencyjnych. Zwykle w drugim dniu ochotnicy poddawani są testowi oceny sprawności fizycznej,
który obejmuje „test wejściowy” z wychowania fizycznego oraz badanie współczynników budowy ciała. Wyniki tych testów i badań zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności fizycznej kandydatów. Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, oraz pierwszej pomocy.
– Szkolenie taktyczne integruje wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych – mówi porucznik Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. – Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia. W ostatnim dniu żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej odbędą egzamin końcowy. W tym czasie każdy „terytorials” wykona wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej pętli. Ukoronowaniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się 2 grudnia br. w Tarnobrzegu – kończy.
Obecnie WOT są w procesie formowania, którego zakończenie planowane jest na 2021 rok, wtedy liczebność formacji ma osiągnąć zakładany stan 53 tys. żołnierzy, a brygady obrony terytorialnej będą rozwinięte w każdym województwie. Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni blisko 15 tys. żołnierzy, w tym 12,5 tys. ochotników oraz 2,5 tys. żołnierzy zawodowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.POzdrowienia PISoBOLSZEWICKIE :http://wyborcza.pl/10,82983,24197920,pis-cofa-sie-w-sprawie-sn-posel-piotrowicz-miota-sie-jak-nigdy.html#s=BoxWyboImg3
ostatnie powołanie tetorystów??? czy aby na peno ostatnie
http://www.ostrodanews.pl/warto-wiedziec-ze/miedzynarodowy-sukces-snajperow-wojsk-obrony-terytorialnej/
Rozumiem ,ze redaktorkowi i jemu podobnym nie podaba sie ,ze Polska ma swoje wojsko . W myśl zasady" po co nam własna armia , skoro mamy bundeswerę " . No po co ? Ale nie wszyscy mają postbolszewickie myślenie . I każdy kraj , w tym Polska ma pełne prawo do posiadania własnych suwerennych sił zbrojnych , na które są wydawane coraz większe pieniądze, zamiast dla szalonych wrogich Polsce i Polakom i wszelkiemu ładowi naturalnemu , a nie stanowionemu szalonym "fruwajacym " tzw . emancypantkom , którym się wydaje i wrzeszczą ,ze im się " należy" / niby na jakiej to podstawie ' / refundacja ich skrobanek .
POzdrowienia PISoBOLSZEWICKIE :http://wyborcza.pl/10,82983,24197920,pis-cofa-sie-w-sprawie-sn-posel-piotrowicz-miota-sie-jak-nigdy.html#s=BoxWyboImg3
ostatnie powołanie tetorystów??? czy aby na peno ostatnie
http://www.ostrodanews.pl/warto-wiedziec-ze/miedzynarodowy-sukces-snajperow-wojsk-obrony-terytorialnej/