Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, podziękował 70-latkowi z Jarosławia, który pomógł ująć oszusta podszywającego się pod jego syna i pracownika sądu.
„Proszę przyjąć moje podziękowania i wyrazy szacunku. To dzięki osobom takim jak Pan oszuści nie mogą spać spokojnie” – napisał szef resortu w liście do jarosławianina.
Do zdarzenia doszło w listopadzie br. Do 70-latka zatelefonował mężczyzna, który tłumaczył, że jest[paywall] jego synem i miał wypadek. Twierdził, że potrącił samochodem 3 osoby. Kara, jaka go czeka może być wysoka, ale jest możliwość jej uniknięcia. Wystarczy, że przekaże pracownikowi sądu 27 tysięcy złotych. Jarosławianin podejrzewając, że ma do czynienia z oszustem zgłosił ten fakt policjantom, a później postąpił według ich sugestii. Niebawem do mieszkania wspomnianego przyszedł 26-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Rzekomy pracownik sądu odebrał kopertę z pieniędzmi i błyskawicznie został zatrzymany przed obserwujących go funkcjonariuszy wydziały kryminalnego. Podejrzany pozostaje pod policyjnym nadzorem do czasu zakończenia sprawy. Ma zakaz opuszczania kraju. Usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A moze by tak Redakcja napisała o prawdziwej aferzystce Annie Habało oskarżonej za branie łapówek i potwierdzanie nieprawdy oraz współprace z mafia paliwowa.Ta Pani dla wielu przemyslan była oskarzycielka.Szczególnie podczas parodiowych procesów pracowników Straży Granicznej i Urzedu Celnego.Nadmieniam,ze to była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.Teraz jako stara kretaczka kieruje sprawę jako polityczna zemstę PIS
A moze by tak Redakcja napisała o prawdziwej aferzystce Annie Habało oskarżonej za branie łapówek i potwierdzanie nieprawdy oraz współprace z mafia paliwowa.Ta Pani dla wielu przemyslan była oskarzycielka.Szczególnie podczas parodiowych procesów pracowników Straży Granicznej i Urzedu Celnego.Nadmieniam,ze to była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.Teraz jako stara kretaczka kieruje sprawę jako polityczna zemstę PIS