Muzeum w Przeworsku już prawie rok prowadzi zbiórkę pamiątek związanych z wszelkimi dyscyplinami sportowymi, uprawianymi w Przeworsku na przestrzeni lat. Organizacja niecodziennej wystawy jest już na finiszu, a jej otwarcie odbędzie się 15 lipca.
Zaangażowanie mieszkańców miasta i okolic w organizację wystawy od początku było bardzo duże. W sumie przekazano ponad 700 fotografii i afiszów oraz kilkadziesiąt pamiątek sportowych. Do tych szczególnie cennych, przekazanych w ostatnim czasie, należą zbiory Zbigniewa Mączki związane z działalnością sekcji motocyklowej, fotografie i [paywall]trofea sportowe Romana Mączki oraz proporczyk Kolejowego Klubu Sportowego „Czarni” z 1945 r., użyczony przez Michała Franczyka z Kolbuszowej. Ponadto wśród wielu pamiątek prezentowanych na wystawie znajdzie się zabytkowy motocykl z lat 50. XX w., należący wówczas do Mieczysława Kurpiela, członka sekcji motocyklowej K.S. „Cukrownia”.
31 maja w przeworskim muzeum odbyło się kolejne spotkanie komitetu, podczas którego ustalono sprawy organizacyjne oraz zaakceptowano oficjalną nazwę wystawy: Historia przeworskiego sportu 1893– 2015. Zdecydowano również o tym, by towarzyszył jej folder – katalog wystawy.
Wystawa będzie prezentowana w Galerii „Magnez”, a jej otwarcie nastąpi 15 lipca wraz z towarzyszącymi jej imprezami plenerowymi. Będzie dostępna dla zwiedzających aż do końca września. Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie będą mogli również wziąć udział w związanych z nią lekcjach muzealnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze