Reklama

Otwarcie wystawy o historii przeworskiego sportu zbliża się wielkimi krokami

16/06/2016 14:09

Muzeum w Przeworsku już prawie rok prowadzi zbiórkę pamiątek związanych z wszelkimi dyscyplinami sportowymi, uprawianymi w Przeworsku na przestrzeni lat. Organizacja niecodziennej wystawy jest już na finiszu, a jej otwarcie odbędzie się 15 lipca.

Zaangażowanie mieszkańców miasta i okolic w organizację wystawy od początku było bardzo duże. W sumie przekazano ponad 700 fotografii i afiszów oraz kilkadziesiąt pamiątek sportowych. Do tych szczególnie cennych, przekazanych w ostatnim czasie, należą zbiory Zbigniewa Mączki związane z działalnością sekcji motocyklowej, fotografie i [paywall]trofea sportowe Romana Mączki oraz proporczyk Kolejowego Klubu Sportowego „Czarni” z 1945 r., użyczony przez Michała Franczyka z Kolbuszowej. Ponadto wśród wielu pamiątek prezentowanych na wystawie znajdzie się zabytkowy motocykl z lat 50. XX w., należący wówczas do Mieczysława Kurpiela, członka sekcji motocyklowej K.S. „Cukrownia”.

31 maja w przeworskim muzeum odbyło się kolejne spotkanie komitetu, podczas którego ustalono sprawy organizacyjne oraz zaakceptowano oficjalną nazwę wystawy: Historia przeworskiego sportu 1893– 2015. Zdecydowano również o tym, by towarzyszył jej folder – katalog wystawy.

Reklama

Wystawa będzie prezentowana w Galerii „Magnez”, a jej otwarcie nastąpi 15 lipca wraz z towarzyszącymi jej imprezami plenerowymi. Będzie dostępna dla zwiedzających aż do końca września. Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie będą mogli również wziąć udział w związanych z nią lekcjach muzealnych. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama