Reklama

Otwarto Dom pod Lipami

17/06/2017 20:00

W piątek, 9 czerwca, oficjalnie oddano do użytku Dom pod Lipami, siedzibę jarosławskiego Domu Dziecka wybudowaną dzięki „Naszej Fundacji” z Warszawy. Najnowocześniejsza placówka służąca dzieciom kosztowała około 8 mln zł. Powstała w znacznej mierze dzięki sponsorom. Przebywa w niej 28 wychowanków.

– Pieniądze na budowę były pozyskiwane w bardzo rozmaity sposób, między innymi dzięki 1- procentowemu odpisowi od podatku oraz akcjom, w których uczestniczyły takie gwiazdy, jak Borys Szyc i[paywall] Sonia Bohosiewicz. „Nasza Fundacja” organizowała także coroczne „Wieczory Charytatywne” z udziałem wielu znamienitych gości. Wychowankowie mają do dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. Są pomieszczenia do nauki, wypoczynku oraz rekreacji. Nie zapomniano o aneksach kuchennych. Wokół budynku jest wydzielone miejsce na plac zabaw, boiska sportowe oraz ognisko. Jest także ogród – informuje Konrad Sawiński z biura promocji powiatu jarosławskiego.

Dzieci korzystają z nowego domu już od kilku miesięcy. Na pełne zagospodarowanie czeka jeszcze otoczenie budynku. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele „Naszej Fundacji” i sponsorów oraz goście reprezentujący władze, instytucje, stowarzyszenia i organizacje. 


fot.Roman Kijanka
Przedstawiciele wychowanków podziękowali ludziom dobrego serca, dzięki którym mają dom jak marzenie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama