Od środy, 25 maja, nie można było wchodzić na teren przeworskiego parku. Przyczyną jego zamknięcia były padłe ptaki. Zakaz wstępu został już odwołany.
Kilka padłych dorosłych ptaków zobaczyli w środę mieszkańcy i poinformowali o tym pracowników muzeum. Zakaz wejścia do parku wprowadzono jeszcze tego samego dnia. Kolejne ptaki pracownicy znaleźli również w piątek. Na razie nie wiadomo, czy ktoś je otruł, czy były chore. – Padłe ptaki zostały zabezpieczone oraz przekazane do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Rzeszowie celem przebadania. Czekamy na wyniki badań – otrzymaliśmy pisemną informację z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Przeworsku, który zajmuje się sprawą. Dyrektor Muzeum w Przeworsku Tomasz Syk poinformował, że od środy znaleziono w sumie ok. 20 dorosłych ptaków. Wstęp do parku nie będzie możliwy do czasu wyjaśnienia sprawy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda że nie będzie można spacerować w parku, a jest tam tak pięknie. :( Tylko czekać cierpliwe do wyjaśnienia całej sprawy.
Szkoda że nie będzie można spacerować w parku, a jest tam tak pięknie. :( Tylko czekać cierpliwe do wyjaśnienia całej sprawy.