Trwa zabezpieczanie osuwiska w Świebodnej. W tej chwili odbywa się trudny, ale i efektowny etap prac, tzw. palowanie. Trwające od 2016 przedsięwzięcie powinno się zakończyć w przyszłym roku.
To zdecydowanie jedna z większych inwestycji powiatu. Na usunięcie osuwiska w Świebodnej tylko w tym roku[paywall] powiat jarosławski planuje wydać około 5 milionów. A to mniej niż połowa kwoty potrzebnej do zamknięcia przedsięwzięcia. Jego całkowita wartość to około 11 milionów złotych, których wydatkowanie rozłożono na lata 2018 – 2019.
Na realizację m.in. trwającego obecnie palowania starostwo pozyskało dotację zewnętrzną i na usuwanie usuwiska wyda około 2,2 miliona złotych. To zresztą nie zamyka wszystkich kosztów tego zadania. Wcześniej, w latach 2016 – 2017 wykonywano dokumentację, najpierw geologiczną, a potem drogową. Działania te pochłonęły kolejne kilkaset tysięcy, które do powiatu jarosławskiego trafiły z budżetu państwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze