Reklama

Palują osuwisko

14/06/2019 11:00

Trwa zabezpieczanie osuwiska w Świebodnej. W tej chwili odbywa się trudny, ale i efektowny etap prac, tzw. palowanie. Trwające od 2016 przedsięwzięcie powinno się zakończyć w przyszłym roku.

To zdecydowanie jedna z większych inwestycji powiatu. Na usunięcie osuwiska w Świebodnej tylko w tym roku[paywall] powiat jarosławski planuje wydać około 5 milionów. A to mniej niż połowa kwoty potrzebnej do zamknięcia przedsięwzięcia. Jego całkowita wartość to około 11 milionów złotych, których wydatkowanie rozłożono na lata 2018 – 2019.

Na realizację m.in. trwającego obecnie palowania starostwo pozyskało dotację zewnętrzną i na usuwanie usuwiska wyda około 2,2 miliona złotych. To zresztą nie zamyka wszystkich kosztów tego zadania. Wcześniej, w latach 2016 – 2017 wykonywano dokumentację, najpierw geologiczną, a potem drogową. Działania te pochłonęły kolejne kilkaset tysięcy, które do powiatu jarosławskiego trafiły z budżetu państwa.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama