Reklama

Pancerni z Żurawicy jadą strzelać do Drawska (VIDEO)

12/02/2015 14:33

Żołnierze 1 Batalionu Czołgów im. pułkownika Józefa Koczwary 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wyruszają na największy w Polsce poligon Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Stacjonujący w Żurawicy pancerni zabierają ze sobą 15 czołgów T72, 3 wozy zabezpieczenia technicznego, wozy dowodzenia i pojazdy kołowe. Ich załadunek miał miejsce dzisiaj, 12 bm.

– Transport operacyjny żołnierzy, uzbrojenia i sprzętu odbywa się przy wykorzystaniu platform kolejowych – mówi podpułkownik Wiesław Szczepankiewicz, dowódca 1 Batalionu Czołgów 21 BSP. – Załadunek czołgów i innych pojazdów to niezwykle precyzyjna, wymagająca sporych umiejętności operacja, która jednocześnie jest jednym z bardzo ważnych elementów szkolenia – podkreśla.

Reklama

Podróż na poligon w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim potrwa blisko dobę. Na miejscu jest grupa przygotowawcza. Zasadnicze szkolenie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa do 13 marca br.

– Oprócz strzelania amunicją bojową przewidziano również ćwiczenia taktyczne – wyjaśnia ppłk Szczepankiewicz. – Poligon w Drawsku Pomorskim ze względu na swoją specyfikę, ukształtowanie terenu stwarza nam znacznie większe możliwości do działań szkoleniowych niż, np. w Nowej Dębie, gdzie bywamy znacznie częściej – zapewnia dowódca.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama