Reklama

Pandemia uruchomiła w ludziach wzajemną agresję

18/01/2021 07:18

– Rozumiem obostrzenia wynikające z trwającej pandemii, ale jako osoba ze schorzeniem, które zwalnia mnie z noszenia maseczki, jestem stale atakowana w miejscach publicznych, mimo że mam przy sobie stosowne zaświadczenie wystawione przez lekarza.

Jedną z takich nieprzyjemnych sytuacji miałem w banku. Osoba z kolejki nie zwracała uwagi na okazywane przeze mnie zaświadczenie i tłumaczenia i bardzo ostro mnie zaatakowała, komentując sytuację w niewybredny sposób. Innym razem na stacji benzynowej usłyszałem pod swoim adresem wulgaryzmy i tu również nikt nie chciał słuchać moich wyjaśnień. Nie możemy z powodu wirusa i związanego z nim zagrożenia zachowywać się tak, jakbyśmy przestali być dla siebie ludźmi, a zaczęli być wilkami – komentuje przemyślanin.


Przemyślanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-01-18 10:21:19

    Bardzo dobrze,ze mieszkancy nawet w sposób wulgarny dają do zrozumienia co myślą o osobnikach nie noszących maseczek w sferze publicznej. Są i tak grzeczni ,że nie posyłają pniaczka.A swoją drogą ja też mam swiadectwo szczepienia psa ale nie chwalę się nim jak idę na spacer z psem i nie niosę tego świadectwa przed sobą do wglądu dla pozostałych spacerowiczów.A takiem typom przysługuje przyłbica,która w zaden sposób nie ogranicza funkcji życiowych nawet u takich jak skarżący się lokalny prostaczek

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tytus - niezalogowany 2021-01-18 11:07:47

    To nie pandemia uruchomiła agresję ,owszem znacznie ja zaogniła. Problem leży w czym innym , ludzkość ciągle powiela te same błędy.  Błędy popełnia państwo,bo dla człowieka  ważny jest system prawny,sprawiedliwość,nieuchronność kary za popełnione  wykroczenia i przestępstwa.Jak jest jest każdy widzi,  nastąpiło totalne  zepsucie  prawa,prawo jest dla maluczkich ,bezprawie dla   "wielkich  " i bogatych .  Dla ludzi wierzących też jest katastrofa,następuje  totalne degrengolada kościoła,,nastąpiło jego zepsucie.  Przyczynę widzę  w  jego podstawach zamiast uczyć  że należy postępować  zgodnie z nauką płynącą z ewangelii ,uczyć  że  każde postępowanie   wpłynie na   ocenę   życia  człowieka ,każde odstępstwo od  nauk udzielonych przez Nauczyciela  będzie miało negatywne  skutki kościół wprowadził spowiedź ,  spowiedź która  "załatwia"  problem niewłaściwego postępowania. Sami duchowni w to uwierzyli / o ile  w ogóle są wierzący/ i ich samych doprowadziło to  katastrofy kościoła.System polityczny zwany demokracją  też okazuje się  niewypałem co widać już powszechnie;  nawet to dostrzega księciunio Michał z Liechteinsteinu  ,warto przeczytać :https://wiadomosci.onet.pl/opinie/polityka-jest-nadal-sztuka-rzadzenia-ale-jej-celem-nie-jest-juz-dobro-wspolne-esej/7vrg691

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wacław M. - niezalogowany 2021-01-18 17:14:57

    Duch ormowski nie ginie w narodzie .... z lenistwa intelektualnego niektórym wystarczą wiadomości TVP i lektura nagłówków w Internecie, a zdobywszy tak rozległą wiedzę prawną z tych źródeł, od razu mogą bawić się w "szeryfa" walczącego z nieprawością covidową.  Pewnie niejeden z radością odkurzy też swą legitymację ORMO i z dumą będzie znakował swoją obecność w "sferze publicznej", o czym wiedzą doskonale właściciele psów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama