Z udziałem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbyło się tradycyjne spotkanie pań z kół gospodyń wiejskich z Podkarpacia.
W Jodłówce od lat kultywują polską tradycję kół gospodyń wiejskich. Wszystko dzięki proboszczowi miejscowej parafii ks. Jerzemu Jakubcowi, który organizuje te spotkania.
Są one okazją nie tylko do[paywall] wspólnej modlitwy, ale także zaprezentowania poszczególnych kół, integracji i podzielenia się pomysłami na kontynuowanie i rozwijanie tej niezwykle ważnej działalności.
Imprezę zainaugurowała uroczysta msza święta pod przewodnictwem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala.
– Wasza praca jest bardzo istotna. Wpływa na życie społeczności lokalnych, parafii i całych rodzin. Dziękuję za zaangażowanie w różnego rodzaju przedsięwzięcia – kościelne, patriotyczne i te, które pomagają w szerzeniu i kultywowaniu polskiej kultury i tradycji – powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze