Reklama

Pandemiczny czas. Panie gospodynie się nie poddają

Z udziałem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbyło się tradycyjne spotkanie pań z kół gospodyń wiejskich z Podkarpacia.

W Jodłówce od lat kultywują polską tradycję kół gospodyń wiejskich. Wszystko dzięki proboszczowi miejscowej parafii ks. Jerzemu Jakubcowi, który organizuje te spotkania.

Są one okazją nie tylko do[paywall] wspólnej modlitwy, ale także zaprezentowania poszczególnych kół, integracji i podzielenia się pomysłami na kontynuowanie i rozwijanie tej niezwykle ważnej działalności.

Imprezę zainaugurowała uroczysta msza święta pod przewodnictwem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala.

– Wasza praca jest bardzo istotna. Wpływa na życie społeczności lokalnych, parafii i całych rodzin. Dziękuję za zaangażowanie w różnego rodzaju przedsięwzięcia – kościelne, patriotyczne i te, które pomagają w szerzeniu i kultywowaniu polskiej kultury i tradycji – powiedział.

Finałem wydarzenia było spotkanie w „Parku Pielgrzyma”, podczas którego przybyli do Jodłówki goście mogli spróbować regionalnych rozmaitości, które specjalnie na tę okazję przygotowały gospodynie z różnych zakątków naszego województwa. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicielek kół gospodyń wiejskich z naszego regionu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama