W piątek, 29 maja, o godzinie 17 w galerii na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii z kolekcji Józefa Rybczyńskiego zatytułowanej „Wędrówki księdza Karola Wojtyły po Bieszczadach i Beskidzie Niskim – część I”. W imieniu autora i organizatora – PCKiN „Zamek” – serdecznie zapraszamy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Przemyślanin Józef Rybczyński ma już na koncie 36 wystaw papieskich. Od lat gromadzi bowiem materiały dokumentujące związki papieża Polaka z metropolią przemyską i ziemią przemyską. Na jego wcześniejszych wystawach można było podziwiać wiele fotografii dokumentujących wizyty Karola Wojtyły w naszym regionie, w tym w samym Przemyślu, również te z czasów, zanim objął najwyższy urząd w Stolicy Apostolskiej.
Oprócz mnóstwa archiwalnych fotograficznych perełek zasoby J. Rybczyńskiego to także arkusze filatelistyczne. Ma ich na koncie już kilkadziesiąt. Zostały wydane w związku z różnymi okazjami patriotycznymi, ale nie tylko, a wiele z nich nawiązuje właśnie do postaci Ojca św. Jana Pawła II.
Obecna zamkowa ekspozycja to zbiór wyjątkowych fotografii z kolekcji Józefa Rybczyńskiego, dokumentujących górskie wędrówki młodego księdza Karola Wojtyły po Bieszczadach i Beskidzie Niskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze