Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Józefa Michalika z funkcji metropolity przemyskiego. W przyszłym roku hierarcha osiągnie przewidziany prawem kanonicznym wiek emerytalny.
Abp. Michalik dopiero w kwietniu 2016 roku skończy 75 lat, ale już wcześniej napisał do papieża prośbę o nieprzedłużanie jego posługi.
„Ponowiłem w tych dniach prośbę do Papieża Franciszka, aby zechciał nie przedłużać czasu mego odejścia z tej odpowiedzialnej misji, która potrzebuje nowego człowieka” – napisał kilka miesięcy temu. Stwierdził również, że do podjęcia takiej decyzji zainspirowały go słowa Pana Jezusa skierowane do zmęczonych apostołów: Pójdźcie wy sami osobno, na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6, 30n).
Dzisiaj w kościołach archidiecezji przemyskiej odczytano komunikat hierarchy, że papież Franciszek przyjął jego rezygnację. Jednocześnie polecił mu pełnić posługę do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego oraz wyznaczenia następcy.
Apb. Józef Michalik urodził sie 20.04.1941 r. w Zambrowie (diecezja łomżyńska), wyświęcony na kapłana 23.05.1964 r. w Łomży, mianowany ordynariuszem gorzowskim 1.10.1986 r., konsekrowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II 16.10.1986 r. w Bazylice św. Piotra w Watykanie, ustanowiony 17.04.1993 r. arcybiskupem metropolitą przemyskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kornel Morawiecki zapowiedział ściganie zbrodniarzy poprzez Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich a celem Centrum ma być ujawnianie oraz stawianie przed sądem osób odpowiedzialnych ze zbrodnie popełnione przez służby państwowe w okresie PRL; zwłaszcza osób, które - jak mówił - nadal pełnią funkcje publiczne. więc co niektórzy zaczynają wierzyć w zwycięstwo dobra nad złem.
Wykupił całą starzawe i idzie wypoczywać ;)Ciekawe za czyje pieniądze?!!
Nareszcie. A teraz módlmy się, by jak najszybciej odszedł do domu ojca :)
PISoBolszewik każdego innego sądzi swoją miarą :)
Ciekawe kogo Franciszek podeśle na jego miejsce ?
Może być jeden z biskupów archidiecezji Warszawaskiej
Ciekawe czy ten warszawiak tez jest taki beton zbrojony
Dobra wiadomość. Na jego miejsce powinien trafić ktoś pokroju ks. Lemańskiego.
Już prędzej abp Hoser. Zresztą jak napisano powyżej jest plotka że będzie to biskup z Warszawy, a Hoser jest abpem warszawsko-praskim.
Nareszcie, może teraz miasto się choć trochę podniesie. Jeszcze jeden "Włodarz" został.
On zostanie w Przemyślu jako abp emeryt tak jak wcześniej Tokarczuk, a jak przyjdzie nowi biskup jakiś łatwo sterowalny i bez charakteru to możliwe, że będzie dalej rządził z tylnego siedzenia.
Jednego konfidenta mniej !!!!!!!!!!!!!!!
Lemański sięgnął dna. Chodzi na parady KOD-u. Powinni go wyrzucić z Koscioła , bo bliżej mu chyba do jakały Michnika.
i hujjj z nim
Kornel Morawiecki zapowiedział ściganie zbrodniarzy poprzez Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich a celem Centrum ma być ujawnianie oraz stawianie przed sądem osób odpowiedzialnych ze zbrodnie popełnione przez służby państwowe w okresie PRL; zwłaszcza osób, które - jak mówił - nadal pełnią funkcje publiczne. więc co niektórzy zaczynają wierzyć w zwycięstwo dobra nad złem.
Wykupił całą starzawe i idzie wypoczywać ;)Ciekawe za czyje pieniądze?!!