Reklama

Papież przyjął rezygnację abp. Józefa Michalika

13/12/2015 09:19

Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Józefa Michalika z funkcji metropolity przemyskiego. W przyszłym roku hierarcha osiągnie przewidziany prawem kanonicznym wiek emerytalny.

Abp. Michalik dopiero w kwietniu 2016 roku skończy 75 lat, ale już wcześniej napisał do papieża prośbę o nieprzedłużanie jego posługi.

„Ponowiłem w tych dniach prośbę do Papieża Franciszka, aby zechciał nie przedłużać czasu mego odejścia z tej odpowiedzialnej misji, która potrzebuje nowego człowieka” – napisał kilka miesięcy temu. Stwierdził również, że do podjęcia takiej decyzji zainspirowały go słowa Pana Jezusa skierowane do zmęczonych apostołów: Pójdźcie wy sami osobno, na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6, 30n).

Reklama

Dzisiaj w kościołach archidiecezji przemyskiej odczytano komunikat hierarchy, że papież Franciszek przyjął jego rezygnację. Jednocześnie polecił mu pełnić posługę do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego oraz wyznaczenia następcy.

Apb. Józef Michalik urodził sie 20.04.1941 r. w Zambrowie (diecezja łomżyńska), wyświęcony na kapłana 23.05.1964 r. w Łomży, mianowany ordynariuszem gorzowskim 1.10.1986 r., konsekrowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II 16.10.1986 r. w Bazylice św. Piotra w Watykanie, ustanowiony 17.04.1993 r. arcybiskupem metropolitą przemyskim.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    alumn - niezalogowany 2015-12-13 10:03:02

    i hujjj z nim 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asda - niezalogowany 2015-12-13 11:13:26

    Kornel Morawiecki zapowiedział ściganie zbrodniarzy poprzez Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich a celem Centrum ma być ujawnianie oraz stawianie przed sądem osób odpowiedzialnych ze zbrodnie popełnione przez służby państwowe w okresie PRL; zwłaszcza osób, które - jak mówił - nadal pełnią funkcje publiczne.  więc co niektórzy zaczynają wierzyć w zwycięstwo dobra nad złem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ela - niezalogowany 2015-12-13 16:12:48

    Wykupił całą starzawe i idzie wypoczywać ;)Ciekawe za czyje pieniądze?!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama