Już po raz szósty Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach było organizatorem niezwykle oryginalnego konkursu na „najładniejszego”… stracha na wróble.
Do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 12 prac. Prac wykonanych z różnego materiału, często odbiegających od tradycyjnego wyobrażenia o strachu na wróble. Kilka z nich przedstawiało postaci z bajek, komiksów czy filmów rysunkowych, wystylizowanych na odstraszacza ptaków. Strachy przygotowali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Przemyśla i Żurawicy. Jury nie przyznało pierwszej nagrody. Zwycięzcami zostali wszyscy, którzy wykonali i przywieźli do Bolestraszyc swoje prace. Przyznanych zostało sześć wyróżnień. Kukły już ozdobiły kolekcję roślin użytkowych w Arboretum w Bolestraszycach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze