Wielu mieszkańców Łazów (gm. Radymno) zgromadziła uroczystość poświęcenia nowego kościoła. Inicjatywa jego budowy zrodziła się w 2001 r., a prace rozpoczęto trzy lata później.
Choć parafia istnieje od 1976 r., do tej pory nie miała swojej świątyni i korzystała z kaplicy w Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia w Moszczanach. Dlatego parafia nosiła nazwę Moszczany, a oprócz Łazów w jej skład wchodził także Wietlin III.[paywall] W 2001 r. abp Józef Michalik skierował tu na funkcję proboszcza ks. Ryszarda Buryłę, z myślą budowy nowego kościoła. Taką samą potrzebę dostrzegali również mieszkańcy, dlatego wkrótce po przybyciu nowego duszpasterza udała się do niego trzyosobowa delegacja w składzie: Jan Fusiek, Tadeusz Kobylarz i Zbigniew Szczerbiak. Podczas spotkania wiejskiego wybrano komitet budowy kościoła, którego przewodniczącym został J. Fusiek. 18 kwietnia 2004 r. został poświęcony plac pod budowę nowych obiektów sakralnych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze