Reklama

Parafia ma nowy kościół

27/06/2015 15:30

Wielu mieszkańców Łazów (gm. Radymno) zgromadziła uroczystość poświęcenia nowego kościoła. Inicjatywa jego budowy zrodziła się w 2001 r., a prace rozpoczęto trzy lata później.

Choć parafia istnieje od 1976 r., do tej pory nie miała swojej świątyni i korzystała z kaplicy w Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia w Moszczanach. Dlatego parafia nosiła nazwę Moszczany, a oprócz Łazów w jej skład wchodził także Wietlin III.[paywall] W 2001 r. abp Józef Michalik skierował tu na funkcję proboszcza ks. Ryszarda Buryłę, z myślą budowy nowego kościoła. Taką samą potrzebę dostrzegali również mieszkańcy, dlatego wkrótce po przybyciu nowego duszpasterza udała się do niego trzyosobowa delegacja w składzie: Jan Fusiek, Tadeusz Kobylarz i Zbigniew Szczerbiak. Podczas spotkania wiejskiego wybrano komitet budowy kościoła, którego przewodniczącym został J. Fusiek. 18 kwietnia 2004 r. został poświęcony plac pod budowę nowych obiektów sakralnych.
W ciągu kilku lat od podstaw został zbudowany kościół oraz plebania, która ma służyć nie tylko za mieszkanie dla księdza, ale za dom parafialny. – Chcemy w nim stworzyć gabinety do rehabilitacji oraz siłownię dla młodzieży, bo widzimy, że jest taka potrzeba. Czy nam się uda, zależy od tego, czy zdobędziemy na to fundusze – mówi proboszcz.
Na razie do użytku jest gotowa świątynia. Mieszkańcy czekali na nią długo, nic więc dziwnego, że poświęcenie, które miało miejsce 21 czerwca, zgromadziło ich aż tylu. – Dziś patrzę na efekt naszej pracy z dumą i wzruszeniem – mówił podczas uroczystości Jan Fusiek.
Konsekracji kościoła dokonał abp Józef Michalik.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama