Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach od kilku lat twórczo wpisuje się nie tylko w życie kulturalne swojej szkoły i miejscowości, ale godnie reprezentuje je na zewnątrz. Prowadzony jest przez dyrektora szkoły Renatę Haśkiewicz-Kudłę, przy wielkim wsparciu rodziców.

Owacyjnie występ młodych tancerzy został przyjęty podczas IV Podkarpackich Imienin Krystyn na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, co pominęliśmy w artykule poświęconym temu wydarzeniu, który ukazał w numerze 11 ŻP z 16 marca. Zgodnie ze staropolską tradycją uroczystość rozpoczęto polonezem, który, obok mazura i krakowiaka, jest najstarszym tańcem polskim. Pasja i umiłowanie tańca, oprócz radości tworzenia, dają dzieciom wiele satysfakcji, a rodzicom i nauczycielom powód do dumy.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze