Reklama

Patriotyzm w pigułce

11/12/2018 09:30

W Przedszkolu nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w grupie integracyjnej od września realizowany jest program „Polska moja ojczyzna”, obejmujący m.in. edukację patriotyczną. Udział w nim biorą dzieci z różnych przedszkoli w mieście. Jeden z efektów pracy z maluchami można było oglądać 21 listopada br.

Autorki projektu i jednocześnie wychowawczynie – Iwona Lewandowska i Teresa Nyrka – podkreślają, że chodziło im o to, by przy okazji edukacji patriotycznej zaciekawić dzieci i zmusić je do kreatywności.

Maluchy brały udział w przedstawieniach, konkursach, programach artystycznych i wystawach plastycznych. Były organizowane wycieczki do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i w najbliższe okolice, dzieci uczono polskiej historii, zwyczajów i tradycji regionalnych.

Niedawna odsłona projektu – uroczystość z okazji Święta Niepodległości – była okazją do wręczenia nagród w konkursie plastycznym.  Zanim to się jednak stało, gości ciepłymi słowami przywitała dyrektor przedszkola Teresa Nyrka.

W pięknie udekorowanej sali dzieci z grupy integracyjnej pięcio- i sześciolatków wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawiły program artystyczny. Była gra integracyjna, tańce, wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie ze świętem.

Na finał nagrody za najlepsze prace plastyczne odebrali: Zuzanna Synus z Przedszkola nr 14 im. Czytelników Życia Przemyskiego (1. miejsce), Milena Orłoś z Przedszkola nr 20 w Przemyślu (2. miejsce) i Kacper Wójcik z Przedszkola nr 13 w Przemyślu (3. miejsce). 


IR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama