W Przedszkolu nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w grupie integracyjnej od września realizowany jest program „Polska moja ojczyzna”, obejmujący m.in. edukację patriotyczną. Udział w nim biorą dzieci z różnych przedszkoli w mieście. Jeden z efektów pracy z maluchami można było oglądać 21 listopada br.
Autorki projektu i jednocześnie wychowawczynie – Iwona Lewandowska i Teresa Nyrka – podkreślają, że chodziło im o to, by przy okazji edukacji patriotycznej zaciekawić dzieci i zmusić je do kreatywności.
Maluchy brały udział w przedstawieniach, konkursach, programach artystycznych i wystawach plastycznych. Były organizowane wycieczki do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i w najbliższe okolice, dzieci uczono polskiej historii, zwyczajów i tradycji regionalnych.
Niedawna odsłona projektu – uroczystość z okazji Święta Niepodległości – była okazją do wręczenia nagród w konkursie plastycznym. Zanim to się jednak stało, gości ciepłymi słowami przywitała dyrektor przedszkola Teresa Nyrka.
W pięknie udekorowanej sali dzieci z grupy integracyjnej pięcio- i sześciolatków wraz ze swoimi wychowawczyniami przedstawiły program artystyczny. Była gra integracyjna, tańce, wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie ze świętem.
Na finał nagrody za najlepsze prace plastyczne odebrali: Zuzanna Synus z Przedszkola nr 14 im. Czytelników Życia Przemyskiego (1. miejsce), Milena Orłoś z Przedszkola nr 20 w Przemyślu (2. miejsce) i Kacper Wójcik z Przedszkola nr 13 w Przemyślu (3. miejsce).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze