Nie zwalnia tempa młody badmintonista UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek. Na trwającej od 26 do 28 maja br. w Babimoście (województwo lubuskie) Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, będącej oficjalnymi Mistrzostwami Polski do lat 17 zdobył dwa medale.
Podopieczny Dariusza Stańki tradycyjnie wystąpił w grze pojedynczej i grze mieszanej w parze z Dominiką Kwaśnik z Kędzierzyna-Koźla. W każdej konkurencji indywidualnej wystartowało po 32 najlepszych zawodników w Polsce, w grach podwójnych po 16 par.
Przemysko-kędzierzyński duet w turnieju głównym rozstawiony był z numerem 2. W ćwierćfinale trafili na duet Miłosz Miernik/Oliwia Reichel. To był popis gry Patryka i Dominiki. Nie dali rywalom żadnych szans, pokonując ich w dwóch krótkich setach 21:5, 21:7. W półfinale zmierzyli się z późniejszymi złotymi medalistami MP U-17, czyli mikstem Łukasz Cimosz/Karolina Szubert. Stoczyli trzysetowy, wyrównany bój, ale musieli uznać wyższość przeciwników, ulegając im 14:21, 21:15, 14:21. To dało brązowy medal MP.
W grze singlowej Patryk rozstawiony był z numerem 4. Z meczu na mecz spisywał się coraz lepiej. W ćwierćfinale pokonał zawodnika rozstawionego z nr 5, czyli Michała Matysiaka 2:0 (21:13, 21:16), zaś w półfinale rozgromił turniejową „dwójkę”, czyli Jana Lewandowskiego 2:0 (21:11, 21:9). W wielkim finale singla zmierzył się z odwiecznym rywalem – Kordianem Kobylnikiem, z którym ma ujemny bilans meczów. I tym razem nie udało się pokonać rok starszego kolegi. Patryk przegrał 0:2 (14:21, 15:21) i zdobył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski w kategorii do 17 lat. Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze