Reklama

Patryk Kordek wicemistrzem Polski do 17 lat!

Nie zwalnia tempa młody badmintonista UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek. Na trwającej od 26 do 28 maja br. w Babimoście (województwo lubuskie) Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, będącej oficjalnymi Mistrzostwami Polski do lat 17 zdobył dwa medale.

Podopieczny Dariusza Stańki tradycyjnie wystąpił w grze pojedynczej i grze mieszanej w parze z Dominiką Kwaśnik z Kędzierzyna-Koźla. W każdej konkurencji indywidualnej wystartowało po 32 najlepszych zawodników w Polsce, w grach podwójnych po 16 par.

Przemysko-kędzierzyński duet w turnieju głównym rozstawiony był z numerem 2. W ćwierćfinale trafili na duet Miłosz Miernik/Oliwia Reichel. To był popis gry Patryka i Dominiki. Nie dali rywalom żadnych szans, pokonując ich w dwóch krótkich setach 21:5, 21:7. W półfinale zmierzyli się z późniejszymi złotymi medalistami MP U-17, czyli mikstem Łukasz Cimosz/Karolina Szubert. Stoczyli trzysetowy, wyrównany bój, ale musieli uznać wyższość przeciwników, ulegając im 14:21, 21:15, 14:21. To dało brązowy medal MP.

Reklama

W grze singlowej Patryk rozstawiony był z numerem 4. Z meczu na mecz spisywał się coraz lepiej. W ćwierćfinale pokonał zawodnika rozstawionego z nr 5, czyli Michała Matysiaka 2:0 (21:13, 21:16), zaś w półfinale rozgromił turniejową „dwójkę”, czyli Jana Lewandowskiego 2:0 (21:11, 21:9). W wielkim finale singla zmierzył się z odwiecznym rywalem – Kordianem Kobylnikiem, z którym ma ujemny bilans meczów. I tym razem nie udało się pokonać rok starszego kolegi. Patryk przegrał 0:2 (14:21, 15:21) i zdobył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski w kategorii do 17 lat. Gratulujemy!


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama