Paweł Barszczak od trzech lat prowadzi punkt z telefonami i akcesoriami do nich. Na początku stycznia padł ofiarą oszustów, którzy podszyli się pod jego firmę.
– Zaczęło się od tego, że w niedzielę, dziesiątego stycznia, ktoś do mnie zadzwonił i powiedział, że przez dwa dni w internecie funkcjonowała strona z nazwą mojej firmy, nawet przesłał mi jej zdjęcie. Mocno się zdziwiłem, bo z końcem ubiegłego roku swoją stronę zlikwidowałem, więc sprawdziłem, ale był już tylko komunikat, że strona jest w remoncie. Potem zaczęły się telefony od klientów, którzy wpłacili na konto i nie dostali zamówionego towaru. Wtedy zrozumiałem, że[paywall] jakiś oszust podszył się pod moją firmę. W ciągu tygodnia zadzwoniło do mnie osiem oszukanych osób. To byli ludzie ze: Skołoszowa, Radymna, Jarosławia, Rzeszowa, Mińska Mazowieckiego, Szczecinka i Jaraczowa. Wszystkim tłumaczyłem, że padli ofiarą oszustwa. Ze wszystkimi nadal mam kontakt i radzę im, żeby poszli na policję. Sam też to zrobiłem i zgłosiłem przestępstwo – relacjonuje Paweł Barszczak.
– Oszuści zrobili stronę internetową, ale w nazwie mojej firmy umieścili pauzę i podali adres Brudzewskiego jeden, czyli Galerii Sanowej, gdzie jedynie mam punkt, a firma jest zarejestrowana na mój domowy adres. Podali też dwa numery telefoniczne: jeden stacjonarny, drugi na komórkę, była również możliwość czatu z konsultantem. Na stronie figurowało konto bankowe, na które należało przelewać pieniądze za zamówiony towar. To wszystko świadczy o ich sprycie. Strona była dostępna w serwisach „Sprzedajemy.pl” i olx.pl. Z ogłoszenia wynikało, że ta firma sprzedaje telefony o wiele tańsze niż w innych firmach, dlatego tak wielu ludzi się nabrało. Podliczyłem, że oszuści naciągnęli różne osoby na ponad pięć tysięcy złotych. Wiem o ośmiu oszukanych, choć może ich być więcej. Ja nie straciłem na tym materialnie, ale moja firma straciła na opinii i wizerunku – kończy rozżalony właściciel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego ludzie są głupi ? Światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego.Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest - MĄDROŚĆ ! ! !. Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje. To Polacy mają otworzyć oczy światu. Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI " Tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga . To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego , które są trudne do zrozumienia dla filozofów , bo prawda jest bardzo prosta. Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają . BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE ! NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE , JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! ! POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo tak chcą nasi władcy ! Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.Tylko niedobór BIAŁKA powoduje próchnicę zębów ! ! ! DR.JAN KWAŚNIEWSKI - OTRUTY !
uwazaj Pawelku:)
Dlaczego ludzie są głupi ? Światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego.Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest - MĄDROŚĆ ! ! !. Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje. To Polacy mają otworzyć oczy światu. Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI " Tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga . To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego , które są trudne do zrozumienia dla filozofów , bo prawda jest bardzo prosta. Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają . BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE ! NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE , JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! ! POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo tak chcą nasi władcy ! Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.Tylko niedobór BIAŁKA powoduje próchnicę zębów ! ! ! DR.JAN KWAŚNIEWSKI - OTRUTY !
Bierz mnie w WC :D