Reklama

Paweł Kukiz na zamku i w... hobbitówce

Kandydat na prezydenta Polski Paweł Kukiz gościł w Przemyślu, gdzie przekonywał potencjalnych wyborców do swoich postulatów. – Polacy to naród najwspanialszy na świecie, kreatywny, pracowity i dlatego eksterminowany, bo przeszkadza. Tak, eksterminowany, bo jak inaczej nazwać wyrzucenie z Polski trzech milionów ludzi? – pytał retorycznie podczas spotkania na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

– Zrezygnowałem z bardzo wygodnego życia. Zarabiałem bardzo dobre pieniądze, ale zdecydowałem się iść na wojnę z tym systemem, wiedząc, że mogę zapłacić każdą cenę – wyjaśniał podczas prezentacji swojego programu wyborczego.

Jednym z jego pomysłów na poprawę sytuacji w naszym kraju jest zmiana ordynacji wyborczej, wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, w których to obywatel będzie kontrolował polityka, a nie odwrotnie. Przywódcy partii politycznych przestaną wówczas czuć się właścicielami Polski, stracą nad wszystkim kontrolę. – Kazali nam wierzyć i to zrobiliśmy, że żyjemy w demokratycznym państwie, a dwadzieścia pięć lat temu były wolne wybory. Od 1989 roku mamy w polskim Sejmie prawie sześćdziesiąt pięć procent tych samych ludzi. Dzisiejsza Polska jest tylko bytem teoretycznym i dopóki do nas to nie dotrze, to będziemy kroczyć prosto w przepaść – uważa były lider zespołu Piersi, który opuścił w 2013 r.

Zdaniem P. Kukiza jest co najmniej kilka powodów utraty faktycznej zdolności do samodzielnego sprawowania władzy przez polskie państwo, m.in.: uległa polityka zagraniczna rządów III RP, likwidacja skutecznej i silnej armii czy oparcie inwestycji na ciągłych i wciąż rosnących pożyczkach, prowadzące do upadku gospodarczego.

Reklama

Wizyta kandydata na prezydenta RP w naszym regionie miała także mniej oficjalne akcenty. Paweł Kukiz w towarzystwie Mirosława Majkowskiego odwiedził m.in. słynną już na całą Polskę hobbitówkę w Krzywczy.


fot.Łukasz Delmanowicz
P.Kukiz na Zamku Kazimierzowskim.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    legionista - niezalogowany 2015-04-29 18:34:47

    Pacholek Putna

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    szuhewycz - niezalogowany 2015-04-29 19:39:18

    A Ty Bandery

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jane - niezalogowany 2015-04-29 22:03:51

    mam jedno pytanie !!!!!! Jak pomożesz wszystkim BIEDNYM EMERYTOM!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama