Reklama

Pełni godności w dzieciństwie i w dorosłości (GALERIA)

Przemyskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym było organizatorem cyklicznej uroczystości pod nazwą Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, która odbyła się 11 maja br.

Obchody rozpoczęły się przed przemyskim magistratem. Następnie ulicami: Rynek, Kazimierzowską, Franciszkańską, Fredry i Katedralną w barwnym korowodzie uczestnicy przeszli na Zamek Kazimierzowski przy marszowych dźwiękach Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy pod batutą Jacka Łaskarzewskiego. Tam, obok występów artystycznych w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu, prezentacji wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego  oraz Środowiskowego Domu Samopomocy – po raz pierwszy w historii – Zarząd Koła PSOUU wyróżnił osoby i instytucje wspierające ich działania statuetkami „Anioła Stróża PSOUU”.

– Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom brzmi „Pełni godności w dzieciństwie i w dorosłości”. Dzieciństwo to przestrzeń życia ludzkiego, otulona troską rodziców, rodziny, zapełniony czas wczesnym wspomaganiem rozwoju, edukacją, rehabilitacją, nadzieją na zmianę i lepsze jutro. W Polsce jest obecnie wiele instytucji rządowych i pozarządowych, które wspierają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny. Potem jednak pojawiają się schody. Dorosłość tych osób to trudne życie ze względu na bardzo ograniczone formy wsparcia i możliwości samorealizacji. Temu służą dzienne i całodobowe ośrodki, czyli Środowiskowy Dom Samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej czy Dom Pomocy Społecznej, ale to wciąż za mało. Podczas tegorocznych obchodów pragniemy zwrócić uwagę na dorosłość osób z niepełnosprawnością intelektualną – powiedziała wiceprzewodnicząca Zarządu PSOUU Koło w Przemyślu Beata Gumienny.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kjhgfdsa - niezalogowany 2016-05-12 17:19:21

    Czy ktoś się orientuje kto robi prywatną plażę na żwirowni w Przemyślu i dlaczego to nie miasto tylko prywaciaż , nie ma żadnej tablicy informacyjnej .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama