23 czerwca br., już po raz siódmy, odbył się bieg uliczny „Przemyska Piątka dla Hospicjum”. Impreza rokrocznie organizowana jest przez Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie. Jej celem jest wsparcie budowy Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu.
Start i meta usytuowana była na przemyskim Rynku. Biegaczki i biegacze, zaawansowani i zupełni amatorzy, wystartowali o g. 11, b po pięciu kilometrach biegu przemyskimi ulicami, zameldować się na mecie. Pokonali m.in. ulice: Kościuszki, most im. Orląt Przemyskich, Plac Konstytucji, Krasińskiego, Racławicką, 22 Stycznia, Jana Pawła II, Rzeczną, Grunwaldzką czy św. Jana. Na starcie stanęło ok. 120 osób. Cel, jaki przyświeca od kilku lat idei budowy hospicjum był doskonałym powodem, aby podjąć trudy wysiłku związanego z pokonaniem trasy w upalny dzień[paywall]. Organizatorzy podkreślali, że każdy, mniejszy czy większy, wkład ma ogromne znaczenie. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w biegu, cały czas mają możliwość wsparcia „Betanii” poprzez darowizny na stronie internetowej stowarzyszenia www.betania-lazarus.pl.
Wygranym był każdy, kto w biegu wystartował i go ukończył. Dla statystyki „piątkę” wśród kobiet najszybciej pokonała Ewelina Kic, wyprzedzając Martynę Maziarczyk i Natalię Kuras. Wśród mężczyzn wygrał Wacław Mucha, dystansując Macieja Szybiaka i Patryka Chrobaka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze