Reklama

Pięć rajdów na pięć szczytów [WIDEO]

Projekt o nazwie „Zdobywcy Korony Szczytów Ziemi Krzywieckiej kontra Covid-19” został napisany przez Agatę Wiśniowską i stworzony przez grupę pasjonatów sportu działających przy klubie sportowym UNUM Babice. Stworzony z tego przedsięwzięcia film „Nakręć się!” został wybrany najlepszym na Podkarpaciu!


fot.UG Krzywcza
W ramach projektu 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz ze swoimi najbliższymi wzięła udział w 5 pieszych rajdach na najwyższe szczyty w 5 miejscowościach.

Program Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023 realizują w naszym województwie cztery organizacje: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundacja Przestrzeń Lokalna.

To one przekazują mniejszym jednostkom pieniądze na ciekawe wydarzenia lokalne. Z terenu gminy Krzywcza trzy tzw. nieformalne grupy otrzymały dofinansowanie w ramach tego programu.

Reklama

5 wejść na 5 szczytów

Jedna z grup zrealizowała maraton sportowy dla dzieci i młodzieży, w którym uczestniczyło 150 osób, kolejna zrealizowała cykl szkoleń dotyczących dostępności cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej dla 40 osób, zaś trzecia postanowiła zorganizować cykl działań mających na celu przeciwdziałanie skutkom Covid-19.

Projekt o nazwie „Zdobywcy Korony Szczytów Ziemi Krzywieckiej kontra Covid-19” został napisany przez Agatę Wiśniowską z UG w Krzywczy i stworzony przez grupę pasjonatów sportu, działających przy klubie UNUM Babice: Krzysztofa Wanata, Marka Pawłowskiego i Jarosława Głuszkę.

Jednak w działania włączyli się także rodzice dzieci biorących udział w projekcie oraz członkowie klubu. Wszyscy pracowali w formie wolontariatu.

Reklama

Nakręcili się!

W ramach projektu 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz ze swoimi najbliższymi wzięła udział w 5 pieszych rajdach na najwyższe szczyty w 5 miejscowościach: Babice (góra Na Capie), Bachów (góra Na Sokoły), Krzywcza (szczyt Pierwsza Góra), Reczpol (Góra Krzywiecka) i Średnia (góra Na Bukowy Garb).

Po tym ostatnim wyjściu zostało zorganizowane integracyjne ognisko. Dodatkowo grupa odwiedziła Przemyśl, gdzie głównym punktem było wyjście na Kopiec Tatarski czy też zjazd na torze saneczkowym.

Na zakończenie realizacji inicjatywy nakręcony został film promujący to przedsięwzięcie i zgłoszony do konkursu „Nakręć się!” w ramach Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych (PIL). Miło nam poinformować, że zajął pierwsze miejsce spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu wydarzeń z całego Podkarpacia! Gratulujemy!

Nagrodzony film:


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama