W zlokalizowanej w bliskim sąsiedztwie podprzemyskiego arboretum Villi Bolestraszyce odbył się wyjątkowy koncert charytatywny zatytułowany „Wznieś serce nad zło”. W wydarzeniu wzięły udział tłumy przemyślan i mieszkańców powiatu przemyskiego.
Imprezę zorganizowano z myślą o hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. W jej trakcie kwestowano na rzecz placówki, która otacza opieką nieuleczalnie chorych najmłodszych, ale również ich rodziny. – Pomysł, by połączyć wymiar rozrywkowy imprezy z pożyteczną inicjatywą wyszedł od właściciela obiektu Wiesława Kieryka. To nasze drugie przedsięwzięcie tego typu. Poprzednio wydarzenie o podobnym założeniu organizowaliśmy na rzecz chorego chłopca, wymagającego kosztownej operacji serca w Klinice w Muensterze w Niemczech.[paywall] Ponieważ zbiórka funduszy na ten cel, w którą, oprócz Villi Bolestraszyce, zaangażowanych było wiele innych instytucji, zakończyła się sukcesem, postanowiliśmy pójść za ciosem i tym razem również nadać koncertowi charytatywny wymiar. Rzeszowskie hospicjum dla dzieci zmaga się z wieloma problemami, a jest nieocenionym wsparciem dla rodzin wychowujących ciężko chore dzieci. Dlatego chcieliśmy je wesprzeć. W trakcie koncertu, którego gwiazdą był zespół Baciary, udało się nam uzbierać kwotę 2 tysięcy 243 złotych 56 groszy i 100 dolarów – podsumowuje menadżer obiektu Aneta Stecura.
W trakcie niedzielnego koncertu przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili też m.in.: Orkiestra Dęta z Żurawicy, tancerze ze Studia Tańca Golden Dance, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Bolestraszycach i Trójczycach oraz zespoły Krater i 5 w Jednym. Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali dmuchane zjeżdżalnie, bąbelkową piłkę nożną, tyrolkę i inne atrakcje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze