Reklama

Piękne również w chorobie. Udana akcja przemyskiego szpitala [ZDJĘCIA]

Makijaż, stylizacja paznokci, konsultacje z fryzjerkami, kosmetyczne zabiegi na twarz i dłonie, tajniki pielęgnacji skóry, kwiaty, upominki i poczęstunek – to wszystko przygotowano dla pacjentek oddziału onkologii Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu w ramach akcji „Piękna w chorobie”.

W Dzień Kobiet każda pacjentka oddziału onkologii (ale nie tylko) mogła się poczuć wyjątkowo i na nowo odkryć swoje piękno, a wszystko dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji „Sanitas” (Marta Rygiel-Drozd, Anna Nowakowska, Magdalena Malisz) i dyrekcji szpitala na Monte Cassino. Te dwie instytucje postanowiły zrobić paniom niecodzienny prezent i zaprosiły prawdziwych specjalistów od kobiecego piękna. Zawodowe makijażystki i kosmetyczki pomogły ukryć widoczne skutki uboczne leczenia przeciwnowotworowego, umilając pacjentkom czas rozmową i dobrym słowem.

– W ruch poszły nożyczki, lakiery, cienie i podkłady, a wszystko po to, aby na twarzach chorych kobiet pojawił się uśmiech. Dla niektórych były to zabiegi, na które nie mogą sobie pozwolić poza szpitalnym łóżkiem. Każda pacjentka otrzymała upominki – powiedział kierownik Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio Maciej Kamiński.

Na panie czekały także inne atrakcje, jak choćby występ kwartetu smyczkowego „Nella Fantasia”. Przedsięwzięcie wzbogacono pokazem peruk z naturalnych i prawdziwych włosów. Nie zabrakło wystrzałowych niespodzianek – kobiety mogły się pozbyć stresu, przebijając… nadmuchany przez siebie balon wypełniony troskami.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości