Makijaż, stylizacja paznokci, konsultacje z fryzjerkami, kosmetyczne zabiegi na twarz i dłonie, tajniki pielęgnacji skóry, kwiaty, upominki i poczęstunek – to wszystko przygotowano dla pacjentek oddziału onkologii Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu w ramach akcji „Piękna w chorobie”.
W Dzień Kobiet każda pacjentka oddziału onkologii (ale nie tylko) mogła się poczuć wyjątkowo i na nowo odkryć swoje piękno, a wszystko dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji „Sanitas” (Marta Rygiel-Drozd, Anna Nowakowska, Magdalena Malisz) i dyrekcji szpitala na Monte Cassino. Te dwie instytucje postanowiły zrobić paniom niecodzienny prezent i zaprosiły prawdziwych specjalistów od kobiecego piękna. Zawodowe makijażystki i kosmetyczki pomogły ukryć widoczne skutki uboczne leczenia przeciwnowotworowego, umilając pacjentkom czas rozmową i dobrym słowem.
– W ruch poszły nożyczki, lakiery, cienie i podkłady, a wszystko po to, aby na twarzach chorych kobiet pojawił się uśmiech. Dla niektórych były to zabiegi, na które nie mogą sobie pozwolić poza szpitalnym łóżkiem. Każda pacjentka otrzymała upominki – powiedział kierownik Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio Maciej Kamiński.
Na panie czekały także inne atrakcje, jak choćby występ kwartetu smyczkowego „Nella Fantasia”. Przedsięwzięcie wzbogacono pokazem peruk z naturalnych i prawdziwych włosów. Nie zabrakło wystrzałowych niespodzianek – kobiety mogły się pozbyć stresu, przebijając… nadmuchany przez siebie balon wypełniony troskami.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze