12 finalistek konkursu Miss Earth, w przeddzień (29 sierpnia br.) ceremonii w G2 Arenie w podrzeszowskiej Jasionce, odwiedziło Przemyśl. Jednej z nich miejsca w swoim fotelu użyczył prezydent miasta Wojciech Bakun.
W kilku przepięknych miejscach przemyskiego Starego Miasta i jego uliczkach kandydatki do tytułu Miss Earth przygotowywały krótkie prezentacje, które były im niezbędne w finale konkursu. Nie omieszkały zawitać do magistratu[paywall]. Tam uśmiechnięci od ucha do ucha (czemu trudno się dziwić) m.in. prezydent miasta Wojciech Bakun, sekretarz miasta Dariusz Łapa, radni Marcin Kowalski i Paweł Zastrowski z lubością pozowali do zdjęć z pięknymi kobietami. Ten pierwszy zdecydował się nawet na ustąpienie (jak na dżentelmena przystało) miejsca w prezydenckim fotelu jednej z pań. Tonować emocje starała się przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, która potem towarzyszyła finalistkom w spacerze po ulicach starówki.
Miss Earth to jeden z najbardziej prestiżowych i znaczących międzynarodowych konkursów piękności na świecie, który odbywa się od 2001 r. w Manili na Filipinach. Priorytetami, którymi kierują się organizatorzy oraz uczestniczki konkursu, są: wspieranie odnowy środowiska naturalnego, promowanie świadomości ekologicznej, pomoc ubogim oraz wzmacnianie poczucia wspólnoty w celu dbania o Ziemię.
Co roku w wydarzeniu bierze udział od 80 do 90 uczestniczek z całego świata, w tym również z Polski. Zwyciężczyni staje się ambasadorem kampanii na rzecz ochrony środowiska na całym świecie. Motto „Beauties for a cause ” („Piękno z przesłaniem”) nawiązuje do wyjątkowej misji, jaką jest odkrywanie prawdziwego kobiecego piękna. W konkursie Miss Earth Poland 2019 biorą udział kandydatki z całej Polski. W finale do zdobycia są cztery tytuły: Miss Earth – odpowiadający tytułowi miss, Miss Air – odpowiadający tytułowi I wicemiss, Miss Water – odpowiadający tytułowi II wicemiss oraz Miss Fire – odpowiadający tytułowi III wicemiss.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie rozumiem tego świata, z jednej strony walczy o równouprawnienie wszystkich ludzi, szacunek do każdego, a z drugiej strony eksponuje kobiety jak bibeloty. Jednym się to nie podoba, drugim tak. I jak to tu nie mówić, że uroda nie jest towarem?
Nastepny sukces naszego ukochanego prezydenta .
Aniołki Bakuna.
Użyczył fotela i o żonie zapomniał
Nie rozumiem tego świata, z jednej strony walczy o równouprawnienie wszystkich ludzi, szacunek do każdego, a z drugiej strony eksponuje kobiety jak bibeloty. Jednym się to nie podoba, drugim tak. I jak to tu nie mówić, że uroda nie jest towarem?