Reklama

Piękności na ulicach nadsańskiego grodu

12 finalistek konkursu Miss Earth, w przeddzień (29 sierpnia br.) ceremonii w G2 Arenie w podrzeszowskiej Jasionce, odwiedziło Przemyśl. Jednej z nich miejsca w swoim fotelu użyczył prezydent miasta Wojciech Bakun.

W kilku przepięknych miejscach przemyskiego Starego Miasta i jego uliczkach kandydatki do tytułu Miss Earth przygotowywały krótkie prezentacje, które były im niezbędne w finale konkursu. Nie omieszkały zawitać do magistratu[paywall]. Tam uśmiechnięci od ucha do ucha (czemu trudno się dziwić) m.in. prezydent miasta Wojciech Bakun, sekretarz miasta Dariusz Łapa, radni Marcin Kowalski i Paweł Zastrowski z lubością pozowali do zdjęć z pięknymi kobietami. Ten pierwszy zdecydował się nawet na ustąpienie (jak na dżentelmena przystało) miejsca w prezydenckim fotelu jednej z pań. Tonować emocje starała się przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, która potem towarzyszyła finalistkom w spacerze po ulicach starówki.

Co to za konkurs?

Miss Earth to jeden z najbardziej prestiżowych i znaczących międzynarodowych konkursów piękności na świecie, który odbywa się od 2001 r. w Manili na Filipinach. Priorytetami, którymi kierują się organizatorzy oraz uczestniczki konkursu, są: wspieranie odnowy środowiska naturalnego, promowanie świadomości ekologicznej, pomoc ubogim oraz wzmacnianie poczucia wspólnoty w celu dbania o Ziemię.

Reklama

Co roku w wydarzeniu bierze udział od 80 do 90 uczestniczek z całego świata, w tym również z Polski. Zwyciężczyni staje się ambasadorem kampanii na rzecz ochrony środowiska na całym świecie. Motto „Beauties for a cause ” („Piękno z przesłaniem”) nawiązuje do wyjątkowej misji, jaką jest odkrywanie prawdziwego kobiecego piękna. W konkursie Miss Earth Poland 2019 biorą udział kandydatki z całej Polski. W finale do zdobycia są cztery tytuły: Miss Earth – odpowiadający tytułowi miss, Miss Air – odpowiadający tytułowi I wicemiss, Miss Water – odpowiadający tytułowi II wicemiss oraz Miss Fire – odpowiadający tytułowi III wicemiss.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nmhj - niezalogowany 2019-08-31 15:54:25

    Aniołki Bakuna.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Edek - niezalogowany 2019-08-31 22:41:13

    Użyczył fotela i o żonie zapomniał

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zbigniew - niezalogowany 2019-09-01 05:28:17

    Nie rozumiem tego świata, z jednej strony walczy o równouprawnienie wszystkich ludzi, szacunek do każdego, a z drugiej strony eksponuje kobiety jak bibeloty. Jednym się to nie podoba, drugim tak. I jak to tu nie mówić, że uroda nie jest towarem?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama