W niedzielę, 16 października, 12 par z terenu miasta i gminy Sieniawa obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Złote Gody świętowało w tym roku 12 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Sieniawa.
Złote Gody obchodzili: Janina i Bronisław Majcherowie, Stefania i Michał Mazurowie, Urszula i Janusz Mężyńscy, Maria i Józef Myckowie, Maria i Jan Myszorowie, Stefania i Mikołaj Okruchowie, Maria i Józef Ożgowie, Stanisława i Tomasz Pichowie, Janina i Michał Pyrczakowie, Helena i Andrzej Raganowiczowie, Danuta i Bronisław Szpilkowie, Stanisława i Edward Szymusiowie.
Uroczystość rozpoczęła się[paywall] mszą św. w intencji jubilatów, obchodzących Złote Gody, celebrowana przez ks. Jana Grzywacza, ks. Pawła Hałasa i ks. Mariusza Mulę. Następnie małżonkowie udali się do sieniawskiego pałacu, gdzie w Wielkiej Sali Cesarskiej powitali ich przedstawiciele władz samorządowych oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Sieniawie.
Burmistrz Adam Woś udekorował pary medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez prezydenta RP. Małżonkowie odebrali także pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty wręczone przez przewodniczącą Rady Miejskiej w Sieniawie Danutę Król oraz skarbnik Annę Nykiel. W okolicznościowym wystąpieniu włodarz gminy pogratulował wszystkim parom tak wspaniałej rocznicy, podkreślając, że stanowią piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie oraz życzył wielu wspólnych chwil w zdrowiu i radości. W części artystycznej wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wylewie, które zaprezentowały humorystyczne scenki oraz wiersze i piosenki o miłości. Nie zabrakło także symbolicznej lampki szampana i gromkiego „Sto lat”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Piękna rocznica. Ciekawe czy za 50 lat znajdą się tacy, którzy też będą ją obchodzić...