4 października br. do Warszawy wybrała się kilkudziesięcioosobowa grupa strajkujących pielęgniarek i położnych z Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Chciały rozmów na temat rozwiązania problemu. Nie zostały jednak wpuszczone do Sejmu RP. Wejście zablokowała im straż marszałkowska.
– Jedziemy do Warszawy. Chcemy to wreszcie zakończyć, bo nikomu to nie służy. Dziewczyny chcą wrócić do normalności. Chcemy porozmawiać z przemyślaninem, marszałkiem Markiem Kuchcińskim, chcemy spotkać się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Jedziemy, choć szansa na to była u nas, w szpitalu[paywall]. Skonstruowane było już porozumienie, ale zostało zerwane. Marszałek województwa powiedział nam, że przetrzyma nas do wyborów. Nie ma na to szans – powiedziała w drodze do stolicy przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Ewa Rygiel.
Przemyskie pielęgniarki przybyły do stolicy na zaproszenie przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia Bartosza Arłukowicza (PO), który kilka dni wcześniej odwiedził protestujące w placówce na Monte Cassino, podobnie jak szef tej partii Grzegorz Schetyna. – Ma zostać zorganizowane spotkanie z udziałem ministra zdrowia. Mamy nadzieję, że pan minister przyjdzie i z nami porozmawia – dodała Danuta Wardęga ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych w Przemyślu.
Najpierw pielęgniarki przyjechały na Wiejską. Przewodził im były minister zdrowia B. Arłukowicz. Wspólnie chcieli dostać się teren Sejmu RP. Jednak straż marszałkowska zagrodziła im wejście. Doszło do przepychanek.
„To są pańskie sąsiadki, z pana miasta. Głodują od 3 września. Odmówił pan możliwości pracy komisji zdrowia tam na miejscu w Przemyślu. Dzisiaj odmawia pan możliwości pracy komisji w Sejmie – tymi słowami B. Arłukowicz zwrócił się do marszałka M. Kuchcińskiego. „Te dziewczyny przejechały kilkaset kilometrów i są tu popychane przed Sejmem” – dodał.
To na nic się zdało. Protestujące odeszły z kwitkiem. Przeszły ulicami Warszawy pod siedzibę Ministerstwa Zdrowia. Tam zastały zamknięte drzwi. Ok. g. 13 rzecznik ministerstwa Krzysztof Jakubiak poinformował, że minister Łukasz Szumowski czeka na pielęgniarki i położne w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Dodał, że do Sejmu RP i siedziby ministerstwa nie zostały wpuszczone ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa. Podczas rozmów Ł. Szumowski zaproponował, aby zarząd szpitala w Przemyślu, marszałek województwa i przewodniczące związków pielęgniarek spotkali się „w konkretnej, konstruktywnej rozmowie”. Zadeklarował, że jest gotów wspierać rozmowy i wypracowanie kompromisu. Zaproponował też, aby do rozmów wrócić bez udziału polityków i mediów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Trzeba było wynająć jakiegoś księdza najlepiej biskupa nawet miejscowego z Warszawy (mniej by kosztował) wtedy Sejm stałby dla was otworem.
I nie powoływać się, że znacie ogrodnika z Przemyśla, który stuka laską na Wiejskiej w Warszawie.
po trupach i do celu i wydarly kasiore...teraz beda skakac przy pacjentach do nastepnego strajku glodowego
PYRRUSOWE zwycięstwo!!!! nie o to walczyły. Nawet tzw. Zębalowego nie dostały dzisiaj za wrzesień. Orty l"partyjny aparatczyk" okazał się górą. A tak na marginesie to po co w szpitalu 2 kapelanów za ponad 5000. To powinna być ich posługa zgodnie z kanonami kościoła i wiary. jak się mają finansowo Panie Pielęgiarki do Kapelanów?
A ty będziesz darł się z bólu gdy zachorujesz i nikt do Ciebie nie podejdzie ponieważ zabraknie pielęgniarek na oddziale.
I was very pleased to find this site.I wanted to thank you for this great read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you post food places near me open now
Thanks for sharing this information. I really like your blog post very much. You have really shared a informative and interesting blog post with people.. buy 50 likes on instagram uk
Good composed article. It will be steady to any individual who uses it, including me. Continue doing what you are doing – can'r hold up to peruse more posts. Ohio Restaurants
The website is looking bit flashy and it catches the visitors eyes. Design is pretty simple and a good user friendly interface. psicologia
I high appreciate this post. It’s hard to find the good from the bad sometimes, but I think you’ve nailed it! would you mind updating your blog with more information? family
This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. private training for ladies in dubai
New web site is looking good. Thanks for the great effort. statement in lieu of certificate of non-impediment to marriage abroad
Wow, this is really interesting reading. I am glad I found this and got to read it. Great job on this content. I like it. site namoro gratis
I can’t imagine focusing long enough to research; much less write this kind of article. You’ve outdone yourself with this material. This is great content. bidet free
Hi there! Nice stuff, do keep me posted when you post again something like this! dog cupcakes
Good post but I was wondering if you could write a litte more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it! masonry contractor
Thanks for your insight for your fantastic posting. I’m glad I have taken the time to see this. Buy ITALIAN Lambskin
I read your blog frequently and I just thought I’d say keep up the amazing work! Suhu Togel
That appears to be excellent however i am still not too sure that I like it. At any rate will look far more into it and decide personally!professional valeting
An interesting dialogue is price comment. I feel that it is best to write more on this matter, it may not be a taboo topic however usually individuals are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers.Breathable Mattress Santa Cruz
Great content material and great layout. Your website deserves all of the positive feedback it’s been getting. small moves to dallas
These are some great tools that i definitely use for SEO work. This is a great list to use in the future. http://buyiglikes.com/buy-ig-likes/
Trzeba było wynająć jakiegoś księdza najlepiej biskupa nawet miejscowego z Warszawy (mniej by kosztował) wtedy Sejm stałby dla was otworem.
I nie powoływać się, że znacie ogrodnika z Przemyśla, który stuka laską na Wiejskiej w Warszawie.
one tak na chorbowym czy na urlopie?