O problemach pacjentów z przewlekła chorobą kariologiczną rozmawiały w piątek, 11 maja, pielęgniarki z całego regionu. Konferencja naukowa połączona z obchodami święta pielęgniarek i położnych odbyła się w Jarosławiu.
W gościnnych murach restauracji ADM w piątkowe popołudnie zebrało się około 150 pielęgniarek i położnych z powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego i lubaczowskiego.[paywall] Na sali obecne były członkinie zarządów pielęgniarskich związków i izb, z przewodniczącą Podkarpackiej Izby Pielęgniarek i Położnych Elżbietą Lewandowską na czele. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych szpitali oraz starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej nastąpiło uroczyste rozpoczęcie konferencji, a na ręce E. Lewandowskiej zgromadzeni goście przekazali życzenia oraz kwiaty z okazji dnia pielegniarek i położnych. Wystąpił też kwartet gitarowy Felice Guitar Quartet ze Szkoły Muzycznej II stopnia Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu. Część druga miała charakter wykładów. Lek. med. Andrzej Wiśniewski, specjalista kardiolog, mówił o przyczynach powstawania chorób wieńcowych, dr n. o zdr. Halina Kalandyk o problemach pielęgnacyjno-opiekuńczych pacjentów kardiologicznych w warunkach domowych, mgr pielęgniarstwa Anna Wiśniewska wystąpiła z prelekcją o ostrych zespołach wieńcowych, wreszcie, jako ostania, o aspektach zdrowia psychicznego w kontekście chorób kariologicznych mówiła psycholog Ewa Jasiewicz. Impreza zakończyła się chwilą relaksu przy wspólnym posiłku i muzyce.
– Spotkanie jest zorganizowane z okazji międzynarodowego dnia pielęgniarek i położnych. Jego celem jest zintegrowanie środowiska oraz poszerzenie wiedzy na temat problemów pielęgnacyjnych pacjentów kardiologicznych – podsumowała Edyta Guty, okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek i położnych, jedna ze współorganizatorek konferencji. – Jesteśmy zadowoleni z frekwencji i mamy nadzieję, że przyszłoroczne spotkanie, które chcemy zorganizować w Przemyślu, będzie równie udane – dodaje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Cieszę się,że chociaż jedna grupa jest zadowolona-widać tłuste koty i kocice którzy nie protestują,mają godną płacę,prawidłowy czas pracy,odpowiedni socjal.Tylko zazdrościć.
Cieszę się,że chociaż jedna grupa jest zadowolona-widać tłuste koty i kocice którzy nie protestują,mają godną płacę,prawidłowy czas pracy,odpowiedni socjal.Tylko zazdrościć.