Reklama

Pielęgniarki z całego regionu uczyły się i świętowały

25/05/2018 07:54

O problemach pacjentów z przewlekła chorobą kariologiczną rozmawiały w piątek, 11 maja, pielęgniarki z całego regionu. Konferencja naukowa połączona z obchodami święta pielęgniarek i położnych odbyła się w Jarosławiu.

W gościnnych murach restauracji ADM w piątkowe popołudnie zebrało się około 150 pielęgniarek i położnych z powiatów: jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego i lubaczowskiego.[paywall] Na sali obecne były członkinie zarządów pielęgniarskich związków i izb, z przewodniczącą Podkarpackiej Izby Pielęgniarek i Położnych Elżbietą Lewandowską na czele. Ponadto w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych szpitali oraz starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej nastąpiło uroczyste rozpoczęcie konferencji, a na ręce E. Lewandowskiej zgromadzeni goście przekazali życzenia oraz kwiaty z okazji dnia pielegniarek i położnych. Wystąpił też kwartet gitarowy Felice Guitar Quartet ze Szkoły Muzycznej II stopnia Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu. Część druga miała charakter wykładów.  Lek. med. Andrzej Wiśniewski, specjalista kardiolog, mówił  o przyczynach powstawania chorób wieńcowych, dr n. o zdr. Halina Kalandyk o problemach pielęgnacyjno-opiekuńczych pacjentów kardiologicznych w warunkach domowych, mgr pielęgniarstwa Anna Wiśniewska wystąpiła z prelekcją o ostrych zespołach wieńcowych, wreszcie, jako ostania, o aspektach zdrowia psychicznego w kontekście chorób kariologicznych mówiła psycholog Ewa Jasiewicz. Impreza zakończyła się chwilą relaksu przy wspólnym posiłku i muzyce.

– Spotkanie jest zorganizowane z okazji międzynarodowego dnia pielęgniarek i położnych. Jego celem jest zintegrowanie środowiska oraz poszerzenie wiedzy na temat problemów pielęgnacyjnych pacjentów kardiologicznych – podsumowała Edyta Guty, okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek i położnych, jedna ze współorganizatorek konferencji. – Jesteśmy zadowoleni z frekwencji i mamy nadzieję, że przyszłoroczne spotkanie, które chcemy zorganizować w Przemyślu, będzie równie udane – dodaje.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Zazdrosny - niezalogowany 2018-05-25 19:09:37

    Cieszę się,że chociaż jedna grupa jest zadowolona-widać tłuste koty i kocice którzy nie protestują,mają godną płacę,prawidłowy czas pracy,odpowiedni socjal.Tylko zazdrościć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama