Dwudniowe obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Przeworsk rozpoczęły się 11 listopada w Urzejowicach. Dzień później wybrzmiały pieśni patriotyczne.
Uroczystości zainicjowała msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem proboszcza Urzejowic ks. Antoniego Łyko w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa. Kazanie o patriotyzmie i miłości Ojczyzny wygłosił[paywall] proboszcz Ujeznej ks. Kazimierz Jarema.Odczytano także depeszę Wodza Naczelnego Armii Polskiej Józefa Piłsudskiego o powstaniu Państwa Polskiego. W rolę marszałka wcielił się Jan Hajduk z Chorągwi Rycerskiej Jana Karola Chodkiewicza Ziemi Jarosławskiej. Następnie w Wiejskim Domu Kultury wójt Daniel Krawiec odpalił Ognisko Patriotyzmu – „Płomień Niepodległości”. Młodzieżowy Chór ze Szkoły Podstawowej w Urzejowicach rozpoczął koncert pieśni patriotycznej.
12 bm. z kolei w Nowosielcach odbył się II Gminny Przegląd Chórów, Grup Śpiewaczych, Zespołów Wokalnych oraz Solistów pn. „Pieśni Patriotyczne”. Rozpoczęła go msza św. w zabytkowym, drewnianym kościele parafialnym w Nowosielcach pod przewodnictwem ks. proboszcza Piotra Walasza, z oprawą Chóru Veritas z Nowosielec i Chóru Męskiego „Echo” przy bazylice kolegiackiej pw. Ducha św. w Przeworsku. Złożono kwiaty pod Dębem Pamięci mjr. Karola Opitza zamordowanego w Katyniu. Tego dnia wójt na ręce dyrygenta chóru „Veritas” złożył statuetkę z okazji 15-lecia działalności chóru.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
DEZERTER - MOJA TRADYCJA - TEKSTOWO.PL
YOUTUBE.COM - GUERNICA Y LUNO - ANTYPATRIOTA [TEKST]