W sobotę, 4 bm. po porannej mszy świętej w bazylice archikatedralnej w Przemyślu rozpoczęła się XXXV Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
Ze stolicy archidiecezji na liczący ponad 360 km szlak wyruszyły 3 grupy: św. Jacka, św. Józefa Sebastiana Pelczara i św. Kazimierza. Po drodze dołączą do nich pozostali pątnicy z Jarosławia, Przeworska, Łańcuta, Leżajska, Krosna, Brzozowa oraz z parafii w Bieszczadach.
Trasa pielgrzymki podzielona jest na 12 dziennych etapów. Przeciętna długość każdego wynosi ok. 33 km. Pątnicy kierują się ku rozsianym w terenie sanktuariom maryjnym, kościołom parafialnym i innym ośrodkom kultu religijnego. Trasa wiedzie przez archidiecezjalne sanktuaria maryjne: Tuligłowy, Jodłówkę, Hyżne, Borek Stary, w diecezji rzeszowskiej przez Niechobrz, w diecezji tarnowskiej przez Luszowice i Dąbrowę Tarnowską. Po przekroczeniu Wisły pielgrzymi idą przez diecezję kielecką: Stary Korczyn i Opatowiec, Działoszyce, Książ Wielki, Sokolniki. W archidiecezji częstochowskiej wchodzą na Szlak Orlich Gniazd.
Na Jasną Górę dotrą 15 bm.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Idą, dojdą, zasilą kasę Paulinów i co dalej...?
Kasy nie zasilą, bo idą się modlić nie sypać kasą. Jak się nie zna idei i, że tak powiem zasad to może by się tak nie wypowiadać?
Ich sprawa czy zasilą czy nie .... każdy wydaje swoją kasę jak mu się podoba .... a co ??? chciałbyś żeby zasilili twoją ???? nie masz za co wypić kolejnego piwka ???
Jakich zasad, jakich idei? Jak będzie się większość z nich zachowywać po powrocie? Nielicznym może i coś ta wędrówka da, innym nic, no może bąble na stopach i nowe doświadczenia w spędzaniu czasu w towarzystwie uroczych pątniczek. Co do piwka to udaj się do browaru!
Idą, dojdą, zasilą kasę Paulinów i co dalej...?
Kasy nie zasilą, bo idą się modlić nie sypać kasą. Jak się nie zna idei i, że tak powiem zasad to może by się tak nie wypowiadać?
Ich sprawa czy zasilą czy nie .... każdy wydaje swoją kasę jak mu się podoba .... a co ??? chciałbyś żeby zasilili twoją ???? nie masz za co wypić kolejnego piwka ???