Końcem października odbyła się pielgrzymka myśliwych i sympatyków łowiectwa do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Pątnicy modlili się o błogosławieństwo i bezpieczeństwo podczas polowań.
Uroczysta msza święta odprawiona została przez abpa Adama Szala, a homilię wygłosił[paywall] jezuita, kapelan myśliwych okręgu krośnieńskiego ks. Tomasz Nogaj.
W obchodach poprzedzających myśliwskie święto zwane Hubertusem wzięły udział poczty sztandarowe kół łowieckich:
Jarząbek z Baligrodu, Jeleń z Brzozowa, Hejnał, Ostoja, Orzeł i Wojskowe Koło Łowieckie Ryś z Jarosławia, a także Szarak z Kańczugi, Ryś z Leska, Hubert z Oleszyc, Ryś z Pruchnika, Panowa i Baszkot z Przemyśla oraz sanocki Darz Bór.
Po części oficjalnej w Parku Pielgrzyma odbył się myśliwski poczęstunek dla pątników.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze