Reklama

Pielgrzymka Kół Łowieckich do sanktuarium w Jodłówce

Końcem października odbyła się pielgrzymka myśliwych i sympatyków łowiectwa do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Pątnicy modlili się o błogosławieństwo i bezpieczeństwo podczas polowań.

Uroczysta msza święta odprawiona została przez abpa Adama Szala, a homilię wygłosił[paywall] jezuita, kapelan myśliwych okręgu krośnieńskiego ks. Tomasz Nogaj.

W obchodach poprzedzających myśliwskie święto zwane Hubertusem wzięły udział poczty sztandarowe kół łowieckich:

Jarząbek z Baligrodu, Jeleń z Brzozowa,  Hejnał, Ostoja, Orzeł i Wojskowe Koło Łowieckie Ryś z Jarosławia, a także Szarak z Kańczugi, Ryś z Leska, Hubert z Oleszyc, Ryś z Pruchnika, Panowa i Baszkot z Przemyśla oraz sanocki Darz Bór.

Po części oficjalnej w Parku Pielgrzyma odbył się myśliwski poczęstunek dla pątników.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama