Reklama

Pieniądze na drogi, oświatę i odnawialne źródła energii

15. marca odbyła się 35. nadzwyczajna sesja Rady Miasta i Gminy Kańczuga. Zdominowały ją kwestie finansowe.

Na sesji, przy obecności 100 proc. radnych, ustalono składkę członkowską z uwagi na przynależność do Związku Gmin Ziemi Przeworskiej w wysokości 0,05 groszy od mieszkańca.

Mają one być płacone kwartalnie, do 15 dnia każdego miesiąca rozpoczynającego kwartał. Składka za pierwszy kwartał bieżącego roku płatna będzie do 15 kwietnia br.

Większością głosów (13 radnych za, 0 przeciw, 2 wstrzymało się) uchwalono też[paywall] ustawę dotyczącą zmian w budżecie. Zwiększono tym samym dochody o kwotę 9 mln 212 tys. 777,13 zł.

Otrzymane środki pochodzą głównie z budżetu państwa i przeznaczone zostaną m.in. na: rozbudowę publicznej drogi gminnej Łopuszka Wielka – Zagórze i budowę nowego odcinka drogi na działkach nr 684, 685, 688 w miejscowości Łopuszka Wielka wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej (1 mln 139 tys. 813 zł).

Ponadto w ramach grantów unijnych, w celu wsparcia dzieci z rodzin popegeerowskich ,125 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na zakup 50 laptopów. 42 tys. 991 zł, które miasto i gmina Kańczuga otrzymała w związku z korektą metryczki subwencji oświatowej, zostanie przesuniętych do puli wydatków szkół podstawowych.

Również dział gospodarki i ochrony środowiska nie zostanie zapomniany, gdyż na realizację zadania „Rozwój instalacji OZE na terenie miasta i gminy Kańczuga” przeznaczonych będzie 7 mln 904 tys. 973,13 zł. Z kolei 20 tys. zł wesprze konserwację i odrestaurowanie wystroju malarskiego i sztukatorskiego w kościele filialnym dawnej cerkwi pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny oraz parafię pw. Michała Archanioła. 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama