Panie z Krównik w gminie Przemyśl postanowiły się zorganizować i powołały do istnienia Koło Gospodyń Wiejskich. Pierwszą zorganizowaną przez nie imprezą były ostatki połączone z Tłustym Czwartkiem. Nie zabrakło muzyki, pączków i innych domowych przysmaków.
Koło Gospodyń Wiejskich w Krównikach istnieje zaledwie dwa miesiące. Tworzy je 13 mieszkanek wsi w różnym wieku. Już wcześniej udzielały się społecznie, dlatego w końcu postanowiły swoją sformalizować. Inspiracją stał się także [paywall]rządowy program wsparcia dla KGW. Panie wszystkie formalności mają już za sobą. – Bardzo nam pomogli pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przemyślu – mówi Maria Szewczyk, przewodnicząca krównickiego KGW.
Wprawdzie koło zostało zarejestrowane już po terminie naboru wniosków na dotacje, ale być może uruchomiona zostanie dodatkowa pula finansowa. Wtedy mogłyby liczyć na 3 tysiące zł. To dla nich duża kwota, bo nie mają żadnych pieniędzy. – Wójt obiecał, że pieniądze z wynajmu świetlicy będą przeznaczone na nasze koło. Formalności mamy już załatwione – mówi M. Szewczyk.
Kobiety są bardzo niezwykle chętne do działania i pełne pomysłów. – Mamy plan na cały rok, ale nie wiem, czy nam się wszystko uda. W maju chcemy zrobić majówki, potem myślimy o dożynkach gminnych – zapowiada pani Maria.
Kobiety w ich poczynaniach wspierają mężowie, w tym Stanisław Szewczyk, który od 1990 r. jest sołtysem Krównik. Różne sprawy w tego rodzaju działalności nie są mu zatem obce.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ładna ta gospodyni druga od leweji ta pierwsza od prawej też niczego sobie .
Na tego typu imprezach może warto skorzystać z wypożyczenia sprzętu na imprezę plenerową: https://arenacatering.pl/wypozyczalnia/
ładna ta gospodyni druga od leweji ta pierwsza od prawej też niczego sobie .
Na tego typu imprezach może warto skorzystać z wypożyczenia sprzętu na imprezę plenerową: https://arenacatering.pl/wypozyczalnia/