Comiesięczne wizyty mobilnego punktu poboru krwi to w Jarosławiu wieloletnia tradycja. Na początku stycznia krwiobus pojawił się w mieście pierwszy raz w tym roku, ale okazja do oddania krwi w mobilnym punkcie będzie i w kolejnych miesiącach. W sumie planowanych jest jeszcze 11 podobnych wizyt.
Kolejna możliwość podzielenia się cząstką siebie w ramach wizyty krwiobusa będzie[paywall] w Jarosławiu już 2 lutego. Podobne zaplanowane zostały też w kolejnych miesiącach i będą się odbywały aż do końca roku, w pierwszy wtorek każdego miesiąca (2 marca, 6 kwietnia, 4 maja, 1 czerwca, 6 lipca, 3 sierpnia, 7 września, 5 października, 2 listopada, 7 grudnia). Urząd miasta zastrzega jednak, że planowane terminy wizyty krwiobusa z przyczyn niezależnych mogą ulec zmianie.
To trzeba wiedzieć
Krew w ramach akcji może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18 – 65 lat. W dniu oddawania krwi należy być wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów, zaś przed oddaniem krwi zadbać o lekki posiłek. Koniecznie trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.
Warto dodać, że w ubiegłym roku w ramach realizowanej w Jarosławiu akcji krew oddało łącznie ponad 200 osób.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze