Reklama

Pierwsza w tym roku wizyta krwiobusa. Będą kolejne!

Comiesięczne wizyty mobilnego punktu poboru krwi to w Jarosławiu wieloletnia tradycja. Na początku stycznia krwiobus pojawił się w mieście pierwszy raz w tym roku, ale okazja do oddania krwi w mobilnym punkcie będzie i w kolejnych miesiącach. W sumie planowanych jest jeszcze 11 podobnych wizyt.

Kolejna możliwość podzielenia się cząstką siebie w ramach wizyty krwiobusa będzie[paywall] w Jarosławiu już 2 lutego. Podobne zaplanowane zostały też w kolejnych miesiącach i będą się odbywały aż do końca roku, w pierwszy wtorek każdego miesiąca (2 marca, 6 kwietnia, 4 maja, 1 czerwca, 6 lipca, 3 sierpnia, 7 września, 5 października, 2 listopada, 7 grudnia). Urząd miasta zastrzega jednak, że planowane terminy wizyty krwiobusa z przyczyn niezależnych mogą ulec zmianie.

To trzeba wiedzieć

Krew w ramach akcji może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18 – 65 lat. W dniu oddawania krwi należy być wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litrów płynów, zaś przed oddaniem krwi zadbać o lekki posiłek. Koniecznie trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Reklama

Warto dodać, że w ubiegłym roku w ramach realizowanej w Jarosławiu akcji krew oddało łącznie ponad 200 osób.


fot.UM Jarosław
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama