Blisko 9 milionów złotych ma kosztować nowoczesna strzelnicy, która powstaje w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu.
– Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, o które musimy zadbać – powiedział Jarosław Zieliński podczas środowej, 6 bm. uroczystości. – Jeśli zabrakłoby bezpieczeństwa państwa i obywateli, wszystkie inne wartości stają pod znakiem zapytania – dodał.
Przemyska strzelnica powstaje w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Koszt budowy to około 9 milionów złotych. Roboty[paywall] budowlane mają zakończyć się do końca października br.
– To funkcjonariusze stanowią siłę tej formacji – podkreśliła pułkownik Wioletta Gorzkowska, zastępca komendanta głównego Straży Granicznej. – Każda złotówka zainwestowana w wyszkolenie, wyposażenie i poprawę warunków służby funkcjonariuszy SG zwróci się w deklaracjach obywateli o poczuciu bezpieczeństwa we własnym kraju – zaznaczyła.
Obecnie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonalą swoje umiejętności strzeleckie, korzystając ze strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu. Jednak dla poprawy jakości szkolenia ważne jest wybudowanie nowego, własnego obiektu, spełniającego kryteria w oparciu o współczesne technologie wykonania i wyposażenia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Strzelnica będzie wykorzystana do prowadzenia treningów strzeleckich z użyciem broni pistoletowej, maszynowej, gładkolufowej i pneumatycznej. Specjalistyczne wyposażenie umożliwi także prowadzenie strzelań przy pomocy trenażera multimedialnego. W głównym pomieszczeniu znajdzie się 7 stanowisk treningowych o zasięgu 25 m. W budynku przewidziano także sale szkoleniowe, w tym do technik interwencji, pomocy medycznej, warsztatowe i socjalno-administracyjne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pytam się, dlaczego nie było konfetti i policyjnych konnych aniołów?
Bo na Podkarpaciu cisza przed cyklonem. Megaafera o zgwałceniu nieletniej Ukrainki lada moment wybuchnie tylko nie wiadomo czy chodzi o Marka K. czy Stanisława P. ?
A kiedy zostanie przeniesiona strzelnica usytuowana w centrum miasta przy ul, Słowackiego w sąsiedztwie przedszkola , bloków mieszkalnych ,kamienic i innych .. co jest niezgodne z przepisami i zakłóca spokój mieszkańcom ..?? !
Na wszystko brakuje kasy ,a na strzelnice tyle pieniędzy wydają .Pisiory wydają nie swoją kasę na swoje zachcianki
A zwykły obywatel może postrzelać sobie gumką w majtkach .
Bo ich wyznawcy (wyborcy) im na to pozwalają!
A co ze strzelnica pod Jarosławiem? Zła???
Megaafera nabiera rozpędu!Fragment cytatu:"...z materiałów ...wynika, że cała sprawa dotyczy problemów “marszałka” z Podkarpacia...i posła Matusiewicza..."
Bardzo dobry pomysł , brawo jeszcze raz brawo.
Wybuduja poswieca i będzie stala! tak jak pod Pawlosiowem!!
Ta strzelnica Anna to porażka, błoto po pachy
jak to na poligonie błoto Panie wszędzie błoto
Cały Przemyśl na to czeka, zwłaszcza ci co wyjechali stąd z powodu braku perspektyw.
Pytam się, dlaczego nie było konfetti i policyjnych konnych aniołów?
Bo na Podkarpaciu cisza przed cyklonem. Megaafera o zgwałceniu nieletniej Ukrainki lada moment wybuchnie tylko nie wiadomo czy chodzi o Marka K. czy Stanisława P. ?
A kiedy zostanie przeniesiona strzelnica usytuowana w centrum miasta przy ul, Słowackiego w sąsiedztwie przedszkola , bloków mieszkalnych ,kamienic i innych .. co jest niezgodne z przepisami i zakłóca spokój mieszkańcom ..?? !