Reklama

Pierwsze strzelania jesienią tego roku

11/03/2019 16:45

Blisko 9 milionów złotych ma kosztować nowoczesna strzelnicy, która powstaje w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu.

– Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości, o które musimy zadbać – powiedział Jarosław Zieliński podczas środowej, 6 bm. uroczystości. – Jeśli zabrakłoby bezpieczeństwa państwa i obywateli, wszystkie inne wartości stają pod znakiem zapytania – dodał.

Przemyska strzelnica powstaje w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Koszt budowy to około 9 milionów złotych. Roboty[paywall] budowlane mają zakończyć się do końca października br.

Reklama

– To funkcjonariusze stanowią siłę tej formacji – podkreśliła pułkownik Wioletta Gorzkowska, zastępca komendanta głównego Straży Granicznej. – Każda złotówka zainwestowana w wyszkolenie, wyposażenie i poprawę warunków służby funkcjonariuszy SG zwróci się w deklaracjach obywateli o poczuciu bezpieczeństwa we własnym kraju – zaznaczyła.

Obecnie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej doskonalą swoje umiejętności strzeleckie, korzystając ze strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu. Jednak dla poprawy jakości szkolenia ważne jest wybudowanie nowego, własnego obiektu, spełniającego kryteria w oparciu o współczesne technologie wykonania i wyposażenia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami  w tym zakresie. Strzelnica będzie wykorzystana do prowadzenia treningów strzeleckich z użyciem broni pistoletowej, maszynowej, gładkolufowej i pneumatycznej. Specjalistyczne wyposażenie umożliwi także prowadzenie strzelań przy pomocy trenażera multimedialnego. W głównym pomieszczeniu znajdzie się 7 stanowisk treningowych o zasięgu 25 m. W budynku przewidziano także sale szkoleniowe, w tym do technik interwencji, pomocy medycznej, warsztatowe i socjalno-administracyjne.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Police - niezalogowany 2019-03-11 18:10:37

    Pytam się, dlaczego nie było konfetti i policyjnych konnych aniołów?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-03-11 18:56:27

    Bo na Podkarpaciu cisza przed cyklonem. Megaafera o zgwałceniu nieletniej Ukrainki lada moment wybuchnie tylko nie wiadomo czy chodzi o Marka K. czy Stanisława P. ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-03-11 19:39:48

    A kiedy zostanie przeniesiona strzelnica usytuowana w centrum miasta przy ul, Słowackiego w sąsiedztwie przedszkola , bloków mieszkalnych ,kamienic i innych .. co jest niezgodne z przepisami i zakłóca spokój mieszkańcom ..?? !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama