18 grudnia będzie pamiętną datą dla gminy Żurawica, bowiem tego dnia zawiąże się nowa tradycja – wigilia w plenerze dla mieszkańców oraz bożonarodzeniowy jarmark.
Na placu naprzeciw Urzędu Gminy Żurawica w ostatnią sobotę przed świętami, od g. 9 do 17, staną stoiska uginające się od świątecznych drobiazgów.
Co na nich znajdziemy?
– Do udziału w imprezie zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy, którzy tworzą świąteczne rozmaitości, m.in.: szopki, stroiki, bombki choinkowe, kartki, kalendarze i choinki, szyją[paywall] kolorowe skrzaty, wyrabiają biżuterię oraz wyczarowują w zaciszu swoich domów różne inne atrybuty świąt Bożego Narodzenia. Nie wyobrażaliśmy sobie kiermaszu bez naszych niezastąpionych kół gospodyń wiejskich, które słyną z wyrobu najlepszych na świecie pierogów, wypieków i innych potraw, których smaki przywołują nam najpiękniejsze lata dzieciństwa. Mieszkańcy gminy Żurawica nie zawiedli, chętnie zgłaszali się do udziału w wydarzeniu, a my serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ich stoisk – zachęca wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.
Tego dnia będzie można nie tylko zrobić świąteczne zakupy i wesprzeć lokalnych rękodzielników, gospodynie i kupców, ale przede wszystkim będzie to okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu przy tradycyjnych kolędach.
– Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu w Żurawicy towarzyszyć będzie pierwsza plenerowa wigilia dla wszystkich mieszkańców naszej gminy. Wigilijne spotkanie rozpocznie się w samo południe. Podzielimy się opłatkiem, a chętni będą mogli się poczęstować tradycyjnymi, polskimi wigilijnymi potrawami: gorącym barszczem, pierogami, gołąbkami, bigosem i sernikiem. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na tym, że chcielibyśmy, aby w gminnej wigilii wzięli udział wszyscy chętni. W sobotę, o godzinie 12, czekać będziemy zarówno na najmłodszych, jak i na seniorów, osoby samotne, a także całe rodziny. Przy okazji pragnę uspokoić wszystkich, którzy mają wątpliwości dotyczące plenerowej formy wigilii – dla gości wydarzenia przygotujemy namiot, w którym będzie można bezpiecznie spożyć serwowany przez nas posiłek. Serdecznie zapraszamy do Żurawicy! – zaznacza wójt.
Na najmłodszych czekać będzie św. Mikołaj z sympatycznymi, pluszowymi pomocnikami. Ulubiony święty wszystkich dzieci będzie miał dla nich słodkie upominki.

Będzie można kupić choćby takie pierniczki!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze