Reklama

Piesi kontra rowerzyści

30/09/2016 07:33

– Nie kieruje mną wrogość do tych mieszkańców miasta, którzy w ostatnich latach zainteresowali się sportem rowerowym i w ten sposób dbają o kondycję i stan swojego zdrowia. Często przemierzam jednak pieszo Wybrzeże Jana Pawła II i z wielkim niepokojem obserwuję zachowanie się rowerzystów. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym użytkownicy rowerów nie mogą jeździć po chodnikach, tymczasem czynią to nagminnie.

Są wprawdzie pewne wyjątki, kiedy rowerzysta może korzystać z chodnika, ale nie te mam na myśli. Straż miejska potwierdza, że rowerzyści faktycznie nie mają prawa jeździć tym chodnikiem, ale że „trzeba być człowiekiem”. Pytanie, co z osobami starszymi, ze strachem patrzącymi na rozpędzone, mijające je rowery, rodzicami spacerującymi z małymi dziećmi, jak i właścicielami czworonogów? W takiej sytuacji o nieszczęście nietrudno. Czy musi do niego dojść, żeby ktoś zainteresował się tą sprawą? Podobna sytuacja ma miejsce na obu mostach – nie dość, że przejścia dla pieszych są niewystarczająco szerokie, to z obu stron przejeżdżają rowerzyści, popędzając ich przy użyciu dzwonka. Mam nadzieję, że chodniki będą w końcu bezpiecznym miejscem dla spacerujących.

Przemyślanka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama