Reklama

Piknik NATO w Przemyślu [ZDJĘCIA]

14/07/2016 14:18

Kiedy w sobotę, 9 lipca, w Warszawie dobiegał końca szczyt NATO i przywódcy państw członkowskich oraz wysocy funkcjonariusze formułowali decyzje dotyczące zabezpieczenia wschodniej flanki Sojuszu, w Przemyślu, przy ulicy Sanockiej, trwał piknik pod hasłem „Razem z NATO”. Organizatorami imprezy przebiegającej w ramach Ogólnopolskich Dni NATO byli: wojewoda podkarpacki, dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie.

Czołg i wyrzutnia rakiet

Przyznać trzeba, że tyle militariów na raz w mieście jeszcze nie widziano. Od poczciwego czołgu T-72 po najnowocześniejszą wyrzutnię przeciwpancernych pocisków rakietowych Spike – było co oglądać.

Na najmłodszych największe wrażenie robiło to, co największe, czyli czołg, na którym każdy chłopak chciał mieć zdjęcie, haubica albo samochód rozpoznawczy BRDM-2B „Żbik”. Starsi o czołgu mówili „zabytek”, ale już przy stoiskach z bronią strzelecką przystawali na dłużej, pytając o szczegóły, a ojcowie fachowo instruowali synów, jak należy trzymać pistolet maszynowy.

Do broni pchały się również dziewczynki, które całkiem sprawnie zgrywały muszkę ze szczerbinką, mierząc do nieistniejącego wroga. Tymczasem na scenie prezentowały się kolejno zespoły z klubów 21. Batalionu Strzelców Podhalańskich.

Ważny dzień

O godzinie osiemnastej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przywitała dowódców formacji biorących udział w pikniku, przedstawicieli władz miasta, parlamentarzystów i zaproszonych gości. W krótkim wystąpieniu podkreśliła, jak ważna dla naszego poczucia bezpieczeństwa jest decyzja, która zapadła na szczycie NATO.

– W obecnej sytuacji geopolitycznej, wobec nowych zagrożeń bardzo ważnym dla nas jest wzmocnienie wschodniej flanki. Poprzez organizację tego pikniku chcemy pokazać tradycje polskiego żołnierza, chcemy również pokazać historię największego paktu obronnego, jakim jest NATO. Chcemy uświadomić obywateli, że będąc pełnoprawnym członkiem NATO, możemy liczyć, że w przypadku jakiegoś zagrożenia obowiązywać będzie zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – powiedziała wojewoda. 
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jhgf - niezalogowany 2016-07-14 14:40:34

    Przebaczamy i prosimy o przebaczeniehttps://www.youtube.com/watch?v=x3unWJsdOxE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    5432 - niezalogowany 2016-07-14 14:43:34

    Przebaczamy i prosimy o przebaczenie https://www.youtube.com/watch?v=x3unWJsdOxE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    abc - niezalogowany 2016-07-14 15:20:51

    Jasne, trzymajcie mnie, bo się wyrywam z tym przebaczeniem! A waszego przebaczenia nie potrzebuję z czerwono-czarnym kolorem w tle!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama