Przemyśl był jednym z 17 miast w Polsce, w którym zorganizowano piknik „Służymy Niepodległej”.
Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej w sobotę 10 listopada. Odbyło się ono równolegle w 17 miastach w 16 województwach. Na Podkarpaciu był to właśnie Przemyśl.
W programie znalazły się pokazy sprzętu wojskowego i innych służb mundurowych, koncert orkiestry garnizonowej i zespołów działających w klubie 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu oraz grochówka.
O 16.00 odśpiewano pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego „My pierwsza brygada”. Następnie defilada udała się przed Pomnik Orląt Przemyskich, gdzie odbył się capstrzyk niepodległościowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Skoro jest Polska wolna i niepodległa to dlaczego miliony młodych Polaków z Miej wyjechało i prawdopodobnie nigdy nie wróci.Polacy wyjeżdżali w czasie zaborów,okupacji obojętnie jakiej a teraz masowo wyjeżdżają kiedy jest wolna i niepodległa.Dlaczego Polska wypędza z kraju swoją młodzież.Ile tysięcy młodych wyjechało z naszego miasta?Czy dla tej młodzieży Polska jest wolnym krajem w którym zmusza się ją do wyjazdu.
Bo tak ktoś postanowił ,że Polacy mają się stąd wynieść .
Nie dziwne, Rzeszów idzie do przodu, Przemyśl do tyłu, od x lat. Reforma administracyjna była początkiem złego
Dzisiaj świat obchodzi 100 rocznice zakończenia wojny.Są tam wszyscy/no może wszyscy/.Dlaczego w Przemyślu,który był ważnym elementem I WŚ i dziesiątki tysięcy zginęło w tym wielu Polaków właśnie na przedpolach twierdzy nikt nawet kwiatka nie położył.A jeszcze 3 lata temu przygotowaliśmy się do obchodu Tej rocznicy.Okazała się nieważna w historii naszego miasta .Ta wybiórcza pamięć może nas mocno sponiewierać.
za 100 lat Piotruś pan ogłosi wyzwolenie Przemyśla z pod okupacji poskiej
mięso armatnie Macierewicza, po którym Rosja przetoczyłaby się w ciągu kilku dni.
w OT kto ma bardziej beret połamany tym większy kozak ???
za 100 lat nie będzie piotrusia pana i ciebie debilu upaiński
a Wojak Szwejk był ?
Skoro jest Polska wolna i niepodległa to dlaczego miliony młodych Polaków z Miej wyjechało i prawdopodobnie nigdy nie wróci.Polacy wyjeżdżali w czasie zaborów,okupacji obojętnie jakiej a teraz masowo wyjeżdżają kiedy jest wolna i niepodległa.Dlaczego Polska wypędza z kraju swoją młodzież.Ile tysięcy młodych wyjechało z naszego miasta?Czy dla tej młodzieży Polska jest wolnym krajem w którym zmusza się ją do wyjazdu.
Bo tak ktoś postanowił ,że Polacy mają się stąd wynieść .