Reklama

PILNE: Szpital w Przemyślu zwiększa liczbę łóżek „covidowych”

17/10/2020 22:42

Niektóre oddziały zostają przystosowane wyłącznie dla osób „covid dodatnich”, jednak – jak zapewnia dyrekcja szpitala – nikt nie zostanie odesłany bez pomocy.

W opublikowanym w sobotę wieczorem komunikacie, Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu poinformował, że zgodnie z decyzją wojewody ma zapewnić łącznie 166 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W związku z tym niektóre oddziały zostają przystosowane wyłącznie dla osób z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa.

 

„Pacjenci zgłaszający się na SOR będą zaopatrywani, przy czym, jeśli konieczna będzie hospitalizacja, możliwe są dwa warianty:

- pacjenci w stanach ciężkich będą przyjmowani do naszego szpitala na oddziały „covid ujemne”;

Reklama

- pacjenci w lżejszych stanach (w przypadku braku miejsc) będą odwożeni transportem medycznym do innych placówek” – poinformowano.

 

„Nikt nie zostanie odesłany z SOR-u bez udzielenia pomocy” – zapewnia dyrekcja placówki.

 

Jak poinformowano, oddział ginekologiczno-położniczy jest przygotowany na przyjęcia pacjentek w stanie zagrożenia ciąży lub rodzące, niezależnie od  wyniku testu na obecność koronawirusa.

„Wszystkie poradnie specjalistyczne oraz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) przy ul. Monte Cassino 18 oraz Sportowej 6 działają zgodnie z harmonogramem. Na dotychczasowych zasadach funkcjonuje również Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna” – podano w komunikacie.

Reklama

 

Zgodnie z decyzją marszałka województwa, przemyski szpital na razie nie będzie przeznaczony w całości na leczenie pacjentów z COVID-19.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jj - niezalogowany 2020-10-17 23:19:15

    Na inne choroby lepiej nie chorowac?! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jj - niezalogowany 2020-10-17 23:20:05

    Na  inne choroby lepiej nie chorowac?! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    XXL - niezalogowany 2020-10-17 23:22:17

    Jeżeli już ten szpital jest przeznaczony dla chorych, to zdrowaś Mario...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama