3 listopada br. w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbędzie się pierwszy Dziecięcy Festiwal „Piosenka w mundurze”.
Jego organizatorem jest Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Urząd Miejski w Przemyślu oraz tutejsze starostwo powiatowe i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie szkół patronackich i współpracujących ze służbami mundurowymi z Podkarpacia. Celem imprezy jest kształtowanie poprzez piosenkę postaw patriotycznych w społeczeństwie, a szczególnie wśród młodego pokolenia, ale również popularyzacja Przemyśla – miejsca nierozerwalnie związanego z mundurem. del
Komentarze