Reklama

PiS zgarnia stanowiska w magistracie

W ostatnim czasie rozstrzygnięte zostały dwa konkursy na stanowiska zastępców naczelników wydziału organizacji, kadr i kontroli oraz wydziału komunikacji, transportu i dróg. Oba wygrały osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością.

28 kwietnia prezydent miasta Robert Choma ogłosił dwa konkursy na stanowisko zastępców naczelników wspomnianych wydziałów. Jako pierwszy (29 maja br.) rozstrzygnięty został konkurs na zastępcę naczelnika Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Przewodniczącym komisji był sekretarz miasta Dariusz Łapa. Do finalnego etapu (rozmowy kwalifikacyjnej) dopuszczonych zostało czterech kandydatów. Największymi – zdaniem komisji – kompetencjami, zdobywając najwyższą liczbę punktów (70 procent z maksimum), wykazała się Iwona Sosa-Choma. Prezydent miasta R. Choma kandydaturę tę zaakceptował. Od razu informujemy, że zbieżność nazwisk jest zupełnie przypadkowa[paywall].

Iwona Sosa-Choma przez kilka lat była pracownikiem Biura Poselsko-Senatorskiego Marka Kuchcińskiego (PiS), obecnego Marszałka Sejmu RP.

Reklama

5 czerwca br. po przewodnictwem zastępcy prezydenta Przemyśla Grzegorza Haydera obradowała z kolei komisja, której zadaniem było wyłonienie zastępcy naczelnika Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Do finalnego etapu przystąpiły trzy osoby. Komisja wybrała Bogdana Wojcieszkę, którego kandydaturę prezydent R. Choma także zaakceptował.

Bogdan Wojcieszko to osoba związana z Prawem i Sprawiedliwością. Swego czasu był w komitecie honorowym Ruchu Społecznego Poparcia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta Polski dla miasta i powiatu przemyskiego jako członek NSZZ „Solidarność”. W 2010 r. kandydował do rady miasta z ramienia PiS-u. W 2015 r. był kandydatem na sekretarza Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu. Był także członkiem Rady Społecznej przy Wojewódzkim Szpitalu im. św. o. Pio w Przemyślu. Był, bo – wobec połączenia przemyskich placówek służby zdrowia – decyzją Sejmiku Województwa Podkarpackiego został odwołany z tej funkcji.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2017-06-19 19:16:16

    Dokąd idziesz Polsko ?!? A w PIS - du idę sobie !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2017-06-19 20:57:38

    Cała Europa z was się śmieje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czerupa - niezalogowany 2017-06-20 05:05:08

    No to jest nadzieja, że wnet cały urząd pierdyknie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama