Wygodne fotele, klimatyzacja, gniazdka elektryczne, wieszaki na rowery, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. PKP Intercity zaprezentowały zmodernizowane składy obsługujące połączenie Przemyśl – Szczecin.
Na trasie Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Poznań – Szczecin kursuje już 161 nowoczesnych wagonów [paywall] PKP Intercity. Pozostałe 57 – z zamówionych 218 – wjedzie na tory wraz nowym rozkładem jazdy.
– Dzięki inwestycji sięgającej niemal 600 milionów zł przemyślanie już korzystają z pociągów zestawionych z nowoczesnych wagonów – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. – Do końca roku będzie ich jeszcze więcej. Warto podkreślić, że modernizację wagonów przeprowadziły 3 polskie firmy: bydgoska Pesa, nowosądecki Newag oraz FPS Cegielski z Poznania – dodaje.
Zmodernizowane wagony to większy komfort podróży. Wygodne fotele, przy których zamontowano gniazdka elektryczne, indywidualne oświetlenie, klimatyzacja, okna z roletami dziennymi i nocnymi oraz urządzenia wzmacniające sygnał telefonii komórkowej to tylko niektóre z udogodnień. Zadbano również o komfort podróżowania osób o ograniczonej mobilności. W wagonach zamontowano specjalne platformy wjazdowe, korytarze są szersze, a toalety odpowiednio dostosowane. PKP Intercity zadbało również o rodziny z małymi dziećmi. W wybranych toaletach znajdują się przewijaki dla niemowląt. Podróżnym udostępniono miejsca do przewozu rowerów lub nart. Pasażerowie będą mogli także skorzystać z odnowionej części gastronomicznej i sypialnej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.to b. ważna sprawa. Za 5.99 poczytasz także o prezydencie miasta Przemyśla, same hymny wielbiące zleceniobiorcę ogłoszeń reklamowych.
Nikt nikogo nie zmusza do czytania a już zwłaszcza jak tego nie potrafi.Obejrzyj sobie galerię i zastanów się co to może być. Wieczorem porozmawiaj z rodzicami.
Nie potrafi zmuszać, czy czytać - bo jakoś tak bełkotliwie piszesz jak "nie czytaty, nie pisaty?" Galerię chętnie obejrzę, nawet za 5,99 jak wrzucisz swoje sweet focie. Na pewno będzie na co patrzeć. Czekam!
popatrz ,tylko 30 lat minelo i jaki mamy luxxxus!!!!!!!!!
Skąd ten pomysł na zimny kolor jakim niewątpliwie jest niebieski? . Z koleją zawsze związane były kolory zielony i brązowy /tapicerka ,elektrowozy , wagony pasażerskie, towarowe , wiaty na peronach ,itp/ . Chyba pokłosie - modne ostatnio za sprawa 'poprawnie politycznie " filmu o wiadomej tematyce podziału PKP na wiele , wiele przeróżnych spółeczek , które w domyśle miały w przyszłości ulec prywatyzacji , czyli sprzedaży . A to oznaczałoby likwidację wręcz w przysłowiowych " białych rękawiczkach" polskiej firmy o znaczeniu strategicznym , bo taką funkcję pełni w każdym kraju rodzima kolej.
za 5.99 mam czytać takie pierdolety???
to b. ważna sprawa. Za 5.99 poczytasz także o prezydencie miasta Przemyśla, same hymny wielbiące zleceniobiorcę ogłoszeń reklamowych.
Nikt nikogo nie zmusza do czytania a już zwłaszcza jak tego nie potrafi.Obejrzyj sobie galerię i zastanów się co to może być. Wieczorem porozmawiaj z rodzicami.