Najprawdopodobniej za rok ponad 1,5-kilometrowym odcinkiem ulicy Bielskiego w Przemyślu kierowcy będą już jeździć jak po dywaniku. Wcześniej jednak będą musieli się liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Kilka dni temu plac budowy został przekazany wykonawcy.
Przebudowę zrealizuje firma Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa. Łączny koszt to 4 mln 960 tys. 927 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 2 mln 480 tys. 463 zł. Na długości ponad 1,5 kilometra drogi ułożona zostanie nowa nawierzchnia[paywall]. Wyremontowane będą chodniki, trzy zatoki autobusowe, wybudowane zostaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Wymienione zostanie oświetlenie. Z uwagi na duże zróżnicowanie wysokościowe terenu (wysokie skarpy) zostaną zamontowane bariery dla pieszych oraz bariery energochłonne dla samochodów.
– Jednym z celów tej inwestycji jest również bezpośrednia poprawa obsługi komunikacyjnej dla istniejącej zabudowy osiedlowej wielorodzinnej oraz jednorodzinnej. Z całą pewnością przyczyni się ona także do poprawy płynności ruchu drogowego i dostępności komunikacyjnej, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podróży użytkowników drogi – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.
Kilka dni temu ZDM przekazał wykonawcy plac budowy. Nie oznacza to jednak, że pruszkowska spółka, która realizuje w Przemyślu już kolejną inwestycję, ruszy z kopyta. Do końca br., a prawdopodobnie jeszcze przez dwa pierwsze miesiące 2021 r., prowadzone będą prace przygotowawcze. Dopiero wówczas rozpoczną się te właściwe.
– Wówczas będą utrudnienia w ruchu. Będziemy reagować i stosować każde zalecenie, każdą propozycję wykonawcy tak, aby przebudowa zakończyła się jak najszybciej. Aby jak najszybciej Bielskiego oddać do użytku. Oczywiście o wszelkich niedogodnościach będziemy informować na bieżąco – zapewnił J. Cielecki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Great write-up, I am a big believer in commenting on blogs to inform the blog writers know that they’ve added something worthwhile to the world wide web!http://www.dlfgurgaoncallgirls.com/
Great write-up, I am a big believer in commenting on blogs to inform the blog writers know that they’ve added something worthwhile to the world wide web!http://www.dlfgurgaoncallgirls.com/