Reklama

Plac budowy oddany. Niebawem rusza przebudowa Bielskiego

Najprawdopodobniej za rok ponad 1,5-kilometrowym odcinkiem ulicy Bielskiego w Przemyślu kierowcy będą już jeździć jak po dywaniku. Wcześniej jednak będą musieli się liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Kilka dni temu plac budowy został przekazany wykonawcy.

Przebudowę zrealizuje firma Strabag sp. z o.o. z Pruszkowa. Łączny koszt to 4 mln 960 tys. 927 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 2 mln 480 tys. 463 zł. Na długości ponad 1,5 kilometra drogi ułożona zostanie nowa nawierzchnia[paywall]. Wyremontowane będą chodniki, trzy zatoki autobusowe, wybudowane zostaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Wymienione zostanie oświetlenie. Z uwagi na duże zróżnicowanie wysokościowe terenu (wysokie skarpy) zostaną zamontowane bariery dla pieszych oraz bariery energochłonne dla samochodów.

– Jednym z celów tej inwestycji jest również bezpośrednia poprawa obsługi komunikacyjnej dla istniejącej zabudowy osiedlowej wielorodzinnej oraz jednorodzinnej. Z całą pewnością przyczyni się ona także do poprawy płynności ruchu drogowego i dostępności komunikacyjnej, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podróży użytkowników drogi – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.

Reklama

Kilka dni temu ZDM przekazał wykonawcy plac budowy. Nie oznacza to jednak, że pruszkowska spółka, która realizuje w Przemyślu już kolejną inwestycję, ruszy z kopyta. Do końca br., a prawdopodobnie jeszcze przez dwa pierwsze miesiące 2021 r., prowadzone będą prace przygotowawcze. Dopiero wówczas rozpoczną się te właściwe.

– Wówczas będą utrudnienia w ruchu. Będziemy reagować i stosować każde zalecenie, każdą propozycję wykonawcy tak, aby przebudowa zakończyła się jak najszybciej. Aby jak najszybciej Bielskiego oddać do użytku. Oczywiście o wszelkich niedogodnościach będziemy informować na bieżąco – zapewnił J. Cielecki.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-12-01 11:08:31

    Great write-up, I am a big believer in commenting on blogs to inform the blog writers know that they’ve added something worthwhile to the world wide web!http://www.dlfgurgaoncallgirls.com/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama