Reklama

Plaga kradzieży rowerów

14/07/2016 18:27

Od początku maja na terenie miasta skradziono trzydzieści rowerów. Tyle zgłoszeń o kradzieży przyjęli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Prawdopodobnie liczba ta jest większa, gdyż wielu właścicieli, zwłaszcza tańszych i starszych jednośladów, godząc się ze stratą i nie licząc na odzyskanie pojazdu, nie zgłasza kradzieży na policji.


fot.Jacek Szwic
Zabezpieczenie w postaci łańcucha jest pewniejsze niż linka.

Fachowiec radzi

– Istnieje kilka systemów zabezpieczających rower przed kradzieżą – wyjaśnia Bogdan, który jest serwisantem w sklepie rowerowym przy ulicy Fredry. – Zacznijmy od najprostszych. Jest to linka zamykana na kluczyk lub zamek szyfrowy, tyle że do przecięcia takiej linki wystarczą dobre kleszcze. Bardziej pancerny i odporniejszy na przecięcie jest łańcuch w pokrowcu zabezpieczającym przed porysowaniem ramy. Wreszcie zabezpieczenie najpewniejsze to U-Lock, zwany popularnie szeklą, zrobiony z grubej hartowanej stali, której nikt nie przetnie nożycami do cięcia metalu. Są one cięższe i droższe, ale naprawdę nie do sforsowania. Wybierając linkę, radzę kupić dłuższą, taką na półtora metra, żeby opleść nią koło, ramę i przypiąć do stojaka, balustrady lub innego trwałego elementu. Dzisiaj rower ze średniej półki to wydatek dwóch, trzech tysięcy złotych, więc warto wydać jeszcze trochę, żeby się ustrzec przed kradzieżą – radzi fachowiec.
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wert - niezalogowany 2016-07-14 15:16:19

    A policja prosi , apeluje i ubolewa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    opiolek - niezalogowany 2016-07-14 18:52:28

    Dlaczego ta pani nie wspomni o tym że jest ciężko zgłosić kradzież tego tańszego rowera bo policja próbuje zbyć zgłaszającego tym że nie i nie a jakdelikwent natarczywy to wołają na magazyn i mówią proszę sobie jakiś wybrać z tych co znaleźliśmy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pe - niezalogowany 2016-07-14 19:53:05

    Napiszcie dlaczego poszkodowani nie zgłaszają, napiszcie ile udało się policji odzyskać. Mi już ukradli dwa, trzeciego nie zgłoszę, bo szkoda czasu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama