Reklama

Plogging nad Sanem w Jarosławiu. Czyli co? [ZDJĘCIA]

27/04/2023 07:57

Po raz drugi fani aktywnego spędzania czasu wzięli udział w inicjatywnie, która łączy zdrowy styl życia z dbałością o środowisko. W sobotę, 23 kwietnia, nad Sanem w Jarosławiu odbył się plogging, czyli połączenie ruchu na świeżym powietrzu z jednoczesnym sprzątaniem terenów zielonych. W ten oto oryginalny sposób organizatorzy uczcili przypadający na 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi.

Aktywna i ekologiczna akcja została zorganizowana staraniem Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół, jako kontynuacja projektu pod hasłem „Zabiegam o czysty Jarosław”, realizowanego w ramach Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Celem sprzątających biegaczy był teren w pobliżu brzegu rzeki San i ogródków działkowych, po obu stronach jarosławskiej obwodnicy. Miejsce to jest popularne wśród[paywall] miłośników aktywnego stylu życia. Można tu spotkać spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów oraz osoby uprawiające nordic walking.

Reklama

Choć wydarzenie miało charakter otwarty, w ploggingu uczestniczyli głównie członkowie Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Przed przystąpieniem do sprzątania uczestnicy akcji przeszli szybkie szkolenie z zakresu prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, a także otrzymali niezbędne wyposażenie – rękawiczki i plecaki z workami na śmieci.

– W akcji wzięły udział 23 osoby z różnych grup wiekowych, w tym dzieci. Odpady zbierane podczas akcji były segregowane – łącznie zebrano 26 worków tworzyw sztucznych i metali, 16 worków szkła opakowaniowego, 15 worków odpadów resztkowych/zmieszanych oraz odpady problemowe, jak na przykład zużyte opony (10 sztuk), drobny zużyty sprzęt elektryczny, odpady wielkogabarytowe – informuje Grzegorz Tarnowski, koordynator akcji.

Reklama

Odpady zebrane podczas akcji zostały odebrane przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu w celu przekazania do dalszego zagospodarowania.

Akcja została zgłoszona do ogólnopolskiej kampanii proekologicznej „Kręci nas Recykling”, w której ramach inicjator kampanii – firma Oponeo – za każde zebrane w akcjach sprzątania 4 sztuki opon funduje 1 drzewo.


MD
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości