Reklama

Po 300 zł stypendium dla najlepszych

Prawie 10 tys. zł przeznaczyli przemyscy radni na powstanie Przemyskiego Programu Stypendialnego dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Wysokość miesięcznego stypendium wynosić będzie 300 zł, a otrzymają je najlepsi studenci z najwyższą średnią ocen na każdym roku studiów mieszkający w nadsańskim mieście.

Pomysł stworzenia programu stypendialnego poddał pod rozwagę radnym prezydent miasta Robert Choma. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu jest jedyną uczelnią państwową w naszym mieście. Obecnie studiuje na niej 802 studentów w trybie stacjonarnym. 218 z nich to mieszkańcy Przemyśla. Szkoła oferuje studia na 13 kierunkach, w tym czterech inżynierskich: inżynieria środowiska, mechatronika, bezpieczeństwo i produkcja żywności oraz inżynieria transportu i logistyka[paywall].

– Propozycja przyznawania stypendiów przez samorząd miasta Przemyśla jest wyrazem docenienia roli, jaką uczelnia pełni w rozwoju naszej lokalnej społeczności. Wprawdzie na razie planowane jest przyznanie jednego stypendium dla mieszkańca Przemyśla na każdym roku studiów, ale należy tę propozycję traktować jako ważny symbol wsparcia. Mam nadzieję, że w przyszłości możliwe będzie sfinansowanie większej ich liczby. Przyjęcie tej uchwały powinno się stać także zachętą dla innych samorządów ziemi przemyskiej do podjęcia podobnych działań – uzasadnił projekt uchwały prezydent R. Choma.

Reklama

Koszt rocznej wypłaty stypendiów będzie wynosić 9 tys. 600 zł. 8 tys. 100 zł dla trzech pierwszych lat studiów, wypłacane od października do czerwca, a 1 tys. 500 zł dla studenta czwartego roku, wypłacane od października do lutego.

O stypendium mogą się ubiegać studenci studiów stacjonarnych PWSW, mieszkańcy Przemyśla. Z najlepszej dziesiątki z każdego roku komisja złożona z rektora uczelni oraz prorektora ds. kształcenia i przedstawiciela Konwentu PWSW wytypuje po jednym stypendyście. Będzie też brać pod uwagę zaangażowanie w działalność społeczną, kulturalną lub sportową uczelni.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2016-10-17 11:59:26

    cyt..."" 10 tys. zł przeznaczyli przemyscy radni na powstanie Przemyskiego Programu Stypendialnego dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, wysokość stypendium to 300zł/m-c...."""   Pytam radnych jako podatnik Przemyśla co z tego będą mieli mieszkańcy / finansując te stypendia/ gdy Ci studenci ukończą studia ?  .Rozwój przemysłowy,techniczny i ogólnie gospodarczy Przemyśla leży od szeregu lat na tzw.łopatkach, inwestując w takich studentów należy potem ich wiedzę i pracowitość wykorzystać  dając im zatrudnienie lub stworzyć warunki do działalności gospodarczej na własnym terenie .Jednym słowem widzę to tak ,że za pieniądze przemyskiego podatnika  wyszkolą się ludzie i odjadą w siną dal do innych miast  szukać własnego miejsca do pracy i życia . My zapłacimy inni skorzystają z ich wiedzy i umiejętności - brawo radni ,bezradni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości