Co łączy lubaczowską dzielnicę Mały Łążek z Wenecją? To, że w Lubaczowie po każdym większym opadzie deszczu trzy ulice – Monte Cassino, Parkowa i Mały Łążek – zamieniają się w kanały. Deszczówka, która spływa z całego miasta do rzeki, nie mieszcząc się w kolektorach, wypływa przez kratki kanalizacyjne.
Wysoki poziom wody gruntowej powoduje, że w piwnicach stoi woda. Kroplą przelewającą czarę goryczy jest fatalny stan nawierzchni ulic. W wyniku podmakania terenu ulegają one zniekształceniu za każdym razem, gdy przejedzie nimi cięższy pojazd.

fot.Marcin Materniak
Po każdej większej ulewie uliczki dzielnicy Mały Łążek zamieniają się w kanały.
Jak podkreślają mieszkańcy, uliczki, które widać, są wyremontowane, a z tymi, które są w środku, miasto nic nie robi. Zapytany o ten fakt burmistrz Krzysztof Szpyt odpowiada:
– Na wilgoć w piwnicach miasto nie ma wpływu, ale chcemy w pierwszej kolejności kupić sprzęt do sprawdzenia drożności kanałów. Co do nawierzchni uliczek, mam dwie propozycje dla mieszkańców, tylko muszę je z nimi przedyskutować. Możemy wyremontować drogi z tak zwanych schetynówek, czyli ściągnąć część nawierzchni, zagęścić i utwardzić plac pod drogę, a następnie położyć asfalt. To jednak dość droga opcja i taki remont musielibyśmy rozłożyć na kilka lat. Drugi wariant to położenie tłucznia na istniejącej już drodze i zalanie go asfaltem. Ta opcja jest dużo tańsza i możliwa byłaby szybsza realizacja.
Znaleźliśmy też trzeci, najtańszy wariant – miasto mogłoby zakupić dla mieszkańców Małego Łążka wodery. Jedno jest pewne, mieszkanie w takim miejscu na pewno nie jest niczym przyjemnym.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawe dlaczego Redakcja wyłączyła możliwość dodawania komentarzy do artykułu https://www.zycie.pl/informacje/artykul/10641,profanacja-na-cmentarzu-w-werchracie ? Swoją drogą nie wiedziałem, że zburzenie jakiegokolwiek pomnika podchodzi pod paragraf o bezczeszczeniu zwłok... pomnik a nagrobek to chyba różne rzeczy.
Kaczuszki można puszczać.
Ciekawe dlaczego Redakcja wyłączyła możliwość dodawania komentarzy do artykułu https://www.zycie.pl/informacje/artykul/10641,profanacja-na-cmentarzu-w-werchracie ? Swoją drogą nie wiedziałem, że zburzenie jakiegokolwiek pomnika podchodzi pod paragraf o bezczeszczeniu zwłok... pomnik a nagrobek to chyba różne rzeczy.