Reklama

Pobiegnij z okazji 1050-lecia Chrztu Polski

09/09/2016 08:27

Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. sł. Bożej Anny Jenke w Jarosławiu organizuje Pielgrzymkę Biegową z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. W ulicznym biegu chce zgromadzić co najmniej 1050 osób. Start zaplanowano 10 września, o godz. 12 pod kościołem MB Królowej Polski. Meta w opactwie na Wzgórzu św. Mikołaja.

W ostatnich latach w Jarosławiu jako Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. sł. Bożej Anny Jenke organizowaliśmy Podkarpackie Biegi Benedyktyńskie. Tym razem w ramach VI Jarmarku Benedyktyńskiego postanowiliśmy zorganizować Pielgrzymkę Biegową 1050-lecia Chrztu Polski. Udział w biegu ze względu na jego charakter i dystans nie ma ograniczeń wiekowych. Długość biegu to 1050 metrów, a limit miejsc to 1050 osób. Trasa również nie jest przypadkowa: rozpoczyna się przy kościele MB Królowej Polski w Jarosławiu i przez Rynek prowadzi do źródeł chrześcijaństwa w naszym mieście – wzgórza św. Mikołaja, zwanego Jarosławskim Opactwem Pobenedyktyńskim, którego historia sięga 1611 roku. Właśnie tutaj powstał pierwszy w średniowiecznym grodzie jarosławskim kościół – zachęca do uczestnictwa ks. Michał Kozak współorganizujący wydarzenie. – Dla wszystkich zawodników przygotowane są pamiątkowe medale, a bieg wyróżnia się także ilością i różnorodnością kategorii, które na gali podsumowującej pragniemy nagrodzić. Wśród uczestników wyróżnione zostaną osoby z najlepszymi wynikami według kategorii wiekowych, ale również osoby duchowne, nauczyciele, służby mundurowe oraz ruchy i stowarzyszenia działające na terenie archidiecezji przemyskiej – dodaje duchowny.

Bogaty i ciekawy jest program Jarmarku Benedyktyńskiego, który rozpocznie się w piątek, a zakończy w niedzielę. Organizatorzy zwracają uwagę na węgierską część uroczystości, a w niej m.in. odsłonięcie Kopijnika wzniesionego ku pamięci księcia Franciszka II Rakoczego z udziałem przewodniczącego Węgierskiego Zgromadzenia Narodowego László Kövérem i prezentację wnętrz odnowionej po pożarze baszty, która ma być nazwana imieniem księcia Franciszka II Rakoczego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości